eur:
403.78
usd:
355.31
bux:
95426.77
2025. május 25. vasárnap Orbán
High Angle Shot Behind Galkeeper Gates: Stadium with Soccer Championship Match. Teams Play, Crowds of Fans Cheer. Football Tournament. Sports Channel Broadcasting Final Game Of The Season.
Nyitókép: gorodenkoff/Getty Images

Megvan az első kijutó a 2026-os foci-vb-re

Elsőként a japán labdarúgó-válogatott jutott ki a jövő évi világbajnokságra, amelyet az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közösen rendez majd.

A japán csapat csütörtökön 2–0-ra verte Bahreint Szaitamában, ezzel már biztosan az első vagy második helyen végez az ázsiai selejtezősorozat C csoportjában, azaz kijut a vb-re.

A japánoknak ez lesz sorozatban a nyolcadik világbajnoki szereplésük. Rajtuk kívül eddig csak a három házigazda részvétele volt biztos.

Címlapról ajánljuk
Megizzadt érte, de harminchatodszor is bajnok lett a Ferencváros
Nyilatkozatok

Megizzadt érte, de harminchatodszor is bajnok lett a Ferencváros

Gólfesztivált döntötte el Győrben és Felcsúton, hogy ki nyeri a labdarúgó NB I-et a 2024-2025-ös szezonban, a Puskás Akadémia az utolsó pillanatban lőtt gólokkal fordított az emberhátrányban nagyot küzdő Diósgyőr ellen, de hiába, mert a Ferencváros nem eresztette ki kezéből a győzelmet az ETO Parkban, így bajnok lett. Dibusz Dénes, az FTC kapusa lejátszotta 400. bajnokiját, nyilatkozatában így sem tűnt boldognak.

Sokkoló felfedezés: így nőhetnek vissza a végtagok

Hogyan lehet visszanöveszteni egy leszakadt lábat... legalábbis a kétéltűek esetében. Ezt a mechanizmust tárták fel kutatók, akik azt is kinyomozták, hogyan „öregszik” az emberi vér. A felfedezések továbblépést jelenthetnek az úgynevezett regeneratív gyógyászatban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.26. hétfő, 18:00
Rosonczy-Kovács Mihály
a Nézőpont Intézet külügyi igazgatója
Ukrajna az Európai Unióban – katasztrófa vagy áldás?

Ukrajna az Európai Unióban – katasztrófa vagy áldás?

Nem először történik, hogy az EU bővítése sokakat aggodalommal tölt el, míg mások az egyébként is elkerülhetetlen reformok kikényszerítőjét látják benne. Természetesen nem ez egy új tag csatlakozásának egyetlen hozadéka, különösen, ha nem csak ingyen pénzforrásként tekintünk a tagságra. Az eddigi aggodalmak zöme vagy alaptalannak bizonyult, vagy megtalálták a módját, hogy a negatív hatásokat mérsékeljék. Ezért a hatás és az esélyek latolgatása után ezekről a már bevált és még kitalálható megoldásokról is lesz szó a továbbiakban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×