Infostart.hu
eur:
386.23
usd:
331.79
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Eduardo Camavinga, a Real Madrid játékosa berúgja csapata első, egyenlítő gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, Real Madrid-Manchester City mérkőzésén a madridi Santiago Bernabeu Stadionban 2024. április 9-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Kiko Huesca

A Manchester City és a Real Madrid közül csak egy jut a BL-nyolcaddöntőbe

Nyonban elkészítették a labdarúgó Bajnokok Ligája 2024–2025-ös idénye rájátszásának párosítását. A sláger természetesen a Manchester City és a Real Madrid összecsapása lesz.

Az új kiírás szerint a főtábla első nyolc helyezettje automatikusan a nyolcaddöntőbe jutott, a 9-16. és a 17-24. helyezettek rájátszásban vesznek részt, a legjobb 16-ba jutásért. Utóbbiak a pályaválasztók február 11-én vagy 12-én. A kiemeltek, tehát a 9-16. helyezettek egy héttel később játszanak otthon.

A mostani kiírás különlegessége, hogy ezek lesznek a mostani Bajnokok Ligájában (tehát a selejtezők vége óta) az első oda-visszavágós párharcok, ám innentől kezdve, természetesen a müncheni döntő kivételével, csak ilyeneket rendeznek. Az is az új kiírás sajátossága, hogy a rájátszásban (a főtábla végeredménye alapján) minden csapat két rivális közül kaphat csak ellenfelet.

A párosítás:

Brest–Paris Saint-Germain

Club Brugge–Atalanta

Manchester City–Real Madrid

Juventus–PSV

AS Monaco–SL Benfica

Celtic–Bayern

Sporting–Borussia Dortmund

Fyenoord–AC Milan

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×