eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 29. vasárnap Tamara, Tamás
Siklósi Gergely a cseh Jakub Jurka elleni asszójában a legjobb 16 közé jutásért a férfi párbajtőr egyéni versenyében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. július 28-án. Siklósi Gergely a nyolcaddöntőbe jutott.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

"Együtt jobb aranyat nyerni" – Siklósi Gergely olimpiai bajnok évértékelője

A következő két olimpián újabb álmait szeretné megvalósítani a párbajtőrvívó Siklósi Gergely, aki Tokióban egyéni ezüstérmet szerzett, Párizsban pedig ő adta a csapatverseny döntőjében az aranytust. Arról is beszélt az InfoRádióban, hogy az őszi pihenője után közel a visszatérése.

Jó érzések fogják el Siklósi Gergelyt, ha az olimpiai csapataranytusra gondol, de újra azért nem vívná az asszót, mert mint az InfoRádióban az aranyérmes párbajtőrvívó elmondta, azt a csúcsteljesítményt ritkán lehet leadni.

"Életem végéig olyan meghatározó élmény lesz, amit nagyon nehéz lesz felülmúlni, még azt sem gondolom, hogy egyéni olimpiai bajnoki címmel lehetne. Együtt jobb nyerni" – egészítette ki érzéseit évértékelő nyilatkozatában.

A tudatosság mindenképpen jellemezte az elmúlt éveket nála, hiszen már Tokió óta az volt a fejében, és azt mondogatták mesterével, Dancsházy-Nagy Tamással, hogy csapatban kell kijutni, ennek is rendeltek alá mindent. De a tudatosságon kívüli tényezőkről is beszélt.

"Belső tűz, motiváltság, önfeláldozás is mindenki részéről, a kommunikáció, az összhang, ami kialakult az évek alatt, már-már barátság. Ezek segítettek minket abban, hogy olimpiai bajnokok lehessünk. A sportágunkban vannak olyan csapatok, amelyek nem azért nyernek, mert ők annyira jó barátok, hanem mert négy nagyon jó egyéni vívó" – fűzte gondolatait.

Aztán ott az idő is mint tényező. "Mi az egyik legfiatalabb csapat vagyunk férfi párbajtőrben az olimpiák történetében, amely nyerni tudott, nekünk szerintem szükségünk volt arra, hogy ne csak jól vívjunk, hanem nagyon jó összhangban és jó kommunikációval beszéljünk egymással. Ez is volt a titka, de mivel még mindig fiatalok vagyunk, ezért azt gondolom, hogy a következő nyolc évben nagyon jó eséllyel vágunk majd neki a két olimpiának" – jósolt.

Az olimpiai aranynak "elég nagy hájpja volt", Siklósi Gergely nem is hitte volna, hogy majd le kell mondania emiatt a pihenése egy részéről. "Augusztusban úgy terveztem, hogy nem leszek itthon, hogy egy kicsit az elejét kihagyjam, de a szeptember és az október azért a fellépésekkel és ezekkel a médiakörökkel teltek, míg novemberben már elkezdtem edzeni, de még nem csillapodott az érdeklődés. Most érek oda, hogy már nagyon jó a balansz a sport és a magánéletem között, és a következő évet letisztult fejjel tudom kezdeni" – mondta.

Nagyon jót tett neki szerinte, hogy most nem vívott, hanem inkább a jövő év "áll össze". Olimpiai bajnok, egyéniben olimpiai ezüstérmes is, világbajnok, Európa-bajnok, tehát majdnem minden címet megszerzett már, amit lehetett, adja magát a kérdés, milyen motivációi vannak egy olyan vívónak, aki valószínűleg még karrierje felénél sem jár.

"Hát azért a felénél már járok... Én a sporton kívül másban is szeretném kipróbálni magam az életben, és azt gondolom, hogy a következő két olimpián ezeket a tanulságokat jól tudom majd használni.

Egyéni ezüstérmes voltam Tokióban, a párizsi csapataranyérem után pedig egyértelmű, hogy mi a következő cél, ezt mindenki találja ki"

– fogalmazott sejtelmesen, utalva akár arra, hogy irány a csapatismétlés vagy akár az egyéni olimpiai bajnoki cím.

Bevallotta, eddig nem akarta mindig a legtöbbet kihozni magából, mert vagy az egyénit, vagy a csapatot favorizálta, de most már azt gondolja, van annyira érett, megfontolt, rutinos vívó, hogy minden versenyre ugyanazzal az elánnal és felkészültséggel utazzon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

1981 és 1989 között jelent meg Szigethy Gábor népszerű könyvsorozata, a Gondolkodó magyarok. Olyan írásokat válogatott bele nemzeti nagyjainktól, írástudóinktól, melyek szerzőik saját életének és egyben a nemzet életének sorsfordító helyzeteit, válaszútjait, kérdéseit tudatosították - Szent Istvántól Babits Mihályig. A szerző a megjelent 56 kötet mindegyikéhez megvilágító erejű bevezető esszét írt, és három és fél évtized távlatából újraközölte azokat a júniusban megjelent Ezeréves utazásom című kötetében.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 28. 19:40
×
×
×
×