Infostart.hu
eur:
360.88
usd:
317.51
bux:
144537.04
2026. július 28. kedd Szabolcs
Soccer player putting sports ball on field grass close up
Nyitókép: vm/Getty Images

Eldőlt, ki lesz a Mezőkövesd ellenfele a Magyar Kupában

A címvédő Paks fölényes, 5–1-es győzelmet aratott a másodosztályban kiesőhelyen álló Budapest Honvéd otthonában csütörtökön a Mol Magyar Kupa negyedik fordulójában, ezzel utolsóként jutott a legjobb 16 közé.

A tolnaiak 30 perc alatt négy gólt szereztek, amellyel gyakorlatilag eldöntötték a meccset. A kispestiek ezután szépítettek, de még az első félidőbe belefért a paksiak ötödik – szépségdíjas - találata is.

Fordulás után valamelyest gyengült a játék színvonala, mivel a Paks elsősorban az eredmény megőrzésére törekedett, a Honvéd pedig becsülettel küzdött ugyan, de nem tudta felvenni a versenyt az élvonalbeli riválissal.

A mérkőzés előtt rendezett sorsolás eredményeként a címvédő tolnaiak a nyolcaddöntőben egy újabb másodosztályú együttessel, a Mezőkövesddel találkoznak majd.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):

Budapest Honvéd FC (NB II)–Paksi FC 1-5 (1-5)

korábban:

ESMTK (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 1–3 (1-0, 1-1, 1-2) - hosszabbítás után

Facultas-Tiszafüredi VSE (NB III)–Ferencvárosi TC 1–2 (0-0)

szerdán játszották:

FC Sopron (NB III)–Soroksár SC (NB II) 2–2 (1-1, 1-1, 1-2) - 11-esekkel 4–3

Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 2–1 (0-1)

FC Ajka (NB II)–Nyíregyháza Spartacus FC 3–3 (1-1, 3-3, 3-3) - 11-esekkel 2–4

Opus Tigáz Tatabánya (NB II)–Puskás Akadémia FC 2–3 (1-2)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)–MTK Budapest 0–3 (0-3)

BVSC–Zugló (NB II)–Újpest FC 0–1 (0-0)

Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)–ETO FC Győr 0–3 (0-0)

Gödöllői SK (vármegyei I.)–Dorogi FC (NB III) 1–2 (1-1)

Tarpa SC (vármegyei I.)–Iváncsa KSE (NB III) 0–5 (0-3)

Karcagi SE (NB III)–Kecskeméti TE 1–0 (0-0)

Balatonalmádi SE (vármegyei I.)–Kisvárda Master Good (NB II) 0–4 (0-1)

Szentlőrinc SE (NB II)–Zalaegerszegi TE FC 1–2 (1-0)

kedden játszották:

Mezőkövesd Zsóry FC (NB II)–Debreceni VSC 1–0 (0-0)

MOL Magyar Kupa, a nyolcaddöntő párosítása:

Gyirmót FC Győr (NB II)–Fehérvár FC

Nyíregyháza Spartacus FC–Puskás Akadémia FC

Dorogi FC (NB III)–Újpest FC

Iváncsa KSE (NB III)–MTK Budapest

Mezőkövesd Zsóry FC (NB II)–Paksi FC

FC Sopron (NB III)–Kisvárda Master Good (NB II)

ETO FC Győr–Ferencvárosi TC

Karcagi SE (NB III)–Zalaegerszegi TE FC

Címlapról ajánljuk
Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Csizmadia Ervin az Arénában: mi lesz Orbán Viktor sorsa?

Jelenleg nincs személyi kihívója Orbán Viktornak a Fidesz élén, ám az is látszik, hogy a párt nem olyan egységes, mint amilyennek eddig mutatta magát – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmadia Ervin politológus, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója, aki nem számít gyors döntésekre Orbán Viktor jövőjét illetően.

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×