Infostart.hu
eur:
383.6
usd:
326.44
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
Nyitókép: Pexels.com

Gyászol a magyar labdarúgás

Elhunyt Szabó Géza, a Diósgyőr labdarúgócsapatának eddigi legsikeresebb vezetőedzője.

A Nemzeti Sport vasárnapi beszámolója szerint Szabó 89 éves korában, szombaton hunyt el. Edzőként a Salgótarján, az Ózdi Kohász SE, a Borsodi Bányász és a Recski Ércbányász együttesénél is dolgozott.

A Diósgyőr vezetőedzőjeként 1973 és 1981 között tevékenykedett, irányításával a csapat 1977-ben és 1980-ban megnyerte a Magyar Népköztársasági Kupát, 1979-ben pedig bronzérmes lett a bajnokságban.

Ez a DVTK labdarúgócsapatának eddigi egyetlen dobogós helyezése az élvonalban.

Címlapról ajánljuk

Svájci tűz: döbbenetes számok érkeztek, még 80 sérült állapota válságos

Az eddigi információk szerint nincs magyar érintett. Legkevesebb 47 halálesetről és legalább 115 sérültről szóltak a hírek: zajlik a holttestek beazonosítása Svájcban, a szilveszter éjjelén történt katasztrófa után, amely egy szórakozóhelyen történt. Valószínűleg a mini tűzijátékok miatt gyulladt ki a fából készült mennyezet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×