Infostart.hu
eur:
385.13
usd:
331.67
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Németország - Magyarország mérkőzésen Düsseldorfban 2024. szeptember 7-én. A magyar labdarúgó-válogatott 5-0-s vereséget szenvedett a német csapattól.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Marco Rossi kimondta, amit kevesen akartak hallani

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a németektől elszenvedett szombati 5-0-s vereség során a csapat az első félidőben elfogadható teljesítményt nyújtott, a másodikban viszont "eltűnt a pályáról".

A Nemzetek Ligája A divíziójának első fordulós düsseldorfi meccsén a félidőben egygólos előnyben lévő vendéglátók a szünet után további négy gólt szerezve győztek kiütéssel, az olasz szakember szerint azonban ennek nem taktikai okai voltak.

"A második félidő miatt szégyellnünk kell magunkat. Nehéz megmondani, hogy pontosan mi történt, mert az első félidőben olykor jól csináltuk, amit elterveztünk, de persze ott is hibáztunk két-három alkalommal, és ezekből a németeknek voltak is helyzeteik" - nyilatkozta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Rossi.

A szövetségi kapitány hozzátette, a szünet után a magyarok nagyon sok labdát adtak el, a párharcok többségét elveszítették, a hazaiak második gólja után pedig "egyszerűen eltűntünk a pályáról".

"Mindig mondtam, hogy Németországtól ki lehet kapni.

Ha nullára veszítünk, az már baj, de ha 5-0-ra, az szégyen.

Az első számú felelős én vagyok, utánam pedig következnek a játékosok" - jelentette ki.

A 60. születésnapját hétfőn ünneplő Rossi az MTI érdeklődésére azt mondta, nem lesz könnyű feladat ezután felkészíteni a játékosokat a Puskás Arénában kedd este sorra kerülő bosnyákok elleni találkozóra.

"Mindössze három nap áll a rendelkezésünkre, ebből a holnapi a regenerációra megy majd rá. Mindenekelőtt az lesz a legfontosabb, hogy mentálisan rendbe jöjjenek, mert annak, hogy ilyen arányú vereséget szenvedtünk, legfőképp a második félidei teljesítmény volt az oka" - nyilatkozta.

A győztes németeket irányító Julian Nagelsmann nem győzte dicsérni az övéit, ugyanakkor elmondta, az első félidőben két olyan tízperces időszak volt, ami számukra gyengébben sikerült.

"Összességében szuper volt látni, hogy milyen sok helyzetet alakítottunk ki, s bár néhányszor a befejezés nem sikerült, egy ilyen eredmény és a közönségszórakoztató játék miatt nincs okunk az elégedetlenkedésre" - fogalmazott.

A magyar válogatott kedden 20.45-kor játszik a bosnyákok ellen.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×