Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
Nyitókép: Pixabay

Már most rekord az olimpiai jegyeladási mennyiség, és újabb kör jön

A két hét múlva kezdődő párizsi olimpiára mostanáig eladott 8,6 millió jegy új rekord az ötkarikás játékok történetében.

A szervezőbizottságot vezető Tony Estanguet a francia hírügynökségnek csütörtökön arról számolt be, hogy megdöntötték a 8,3 millió eladott belépővel eddigi rekorder 1996-os, atlantai olimpia csúcsát.

"Most kezdődik az utolsó adag jegyek árusítása" - tette hozzá a sportvezető.

A franciák úgy számoltak, mintegy tízmillió belépő talál majd gazdára a július 24-én rajtoló, de hivatalosan a két nappal később sorra kerülő megnyitóval kezdődő olimpiára.

Estanguet hozzátette, az augusztus 28-án kezdődő paralimpiára mostanáig több mint egymillió jegyet értékesítettek.

Az olimpia augusztus 11-ig, a paralimpia szeptember 8-ig tart majd a francia fővárosban.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Szinte minden magyart érint az uniós agrárpolitika reformja –  A lakosság 85%-a egy kilométerre él agrárterületektől

Szinte minden magyart érint az uniós agrárpolitika reformja – A lakosság 85%-a egy kilométerre él agrárterületektől

Van egy állítás, ami elsőre banálisnak tűnik, mégis kellemetlenül nagy következményei vannak: Európában szinte mindenki a mezőgazdasági területek közelében él. Nem „valahol vidéken”, nem „a periférián”, hanem nagyon is a mindennapi élettér részeként. Egy friss kutatás ezt számszerűsíti – és közben új szögből nyitja meg a vitát arról, mi legyen az uniós Közös Agrárpolitika (KAP) 2028-tól induló következő hétéves időszakában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 7. 10:38
2026. március 7. 08:52
×
×