Infostart.hu
eur:
380.02
usd:
324.8
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia
Az amerikai Caeleb Dressel, miután győzött a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi 50 méteres gyorsúszásának döntőjében a Tokiói Vizesközpontban 2021. augusztus 1-jén.
Nyitókép: Patrick B. Krämer

Ebből így nem lesz Párizsban címvédés 100 gyorson

Az olimpiai címvédő Caeleb Dressel harmadik helyen ért célba a férfi 100 méter gyors döntőjében az amerikai úszók olimpiai válogatóversenyén, így ebben a számban nem lehet majd ott a párizsi ötkarikás játékokon.

A Tokióban öt aranyat nyert sztár a szerdai fináléban jól úszott, de kevéssel Chris Guiliano és Jack Alexy mögött csapott célba, ami azt jelenti, hogy a nyári játékokon előbbi kettő lesz ott a 100 gyors mezőnyében. Dressel bosszankodhatott volna, amiért 47.53 másodperces idejével csupán hat századdal szorult Alexy mögé, ám a 27 éves úszó elégedetten értékelt a verseny után.

„Igyekszem élvezni ezt az egészet és élvezem is – mondta a medence partján Dressel, majd a 22 209 fős publikum biztatását is megköszönte. – Nem tudjátok elképzelni, milyen sokat jelent nekem az a szeretet, amit tőletek kapok. Óriási dolog.”

A belgrádi Európa-bajnokságon szintén a szerdai versenynapon rendezték meg a férfi 100 gyors fináléját, amelyet a román David Popovici 46.88 másodperccel nyert meg, ami lényegesen jobb az amerikai válogatón győztes Guiliano 47.38-as eredményénél. Az Eb-n Németh Nándor lett a második 47.49 másodperccel, Indianapolisban pedig Alexy 47.47-tel.

Dressel egyéniben így nem úszhat majd 100 gyorson a francia fővárosban, de a 4x100-as amerikai váltónak biztosan tagja lesz, Indianapolisban pedig még a másik két számában, amiben olimpiai címvédő, 50 gyorson és 100 méter pillangón van esélye megszerezni az indulási jogot.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×