396.68
371.3
71013.43
2024. június 26. szerda János, Pál
(B-j) Sike Renáta, Major Veronika és Jákó Miriam a női sportpisztolyosok 25 méteres versenyének döntőjében az Európa Játékokon a lengyelországi Wroclawban 2023. június 28-án. A magyar sportlövőcsapat negyedik helyezést ért el.
Nyitókép: MTI/EPA-PAP/Sebastian Borowski

Eb-bronzérmes a női sportpisztolyos csapat

Az olimpiai kvótás Major Veronika az alapverseny legjobb teljesítményével bejutott a női sportpisztolyosok fináléjába, a Major, Jákó Miriam, Sike Renáta összeállítású hármas pedig bronzérmet nyert a szám hagyományos csapatversenyében az Eszéken zajló olimpiai kvalifikációs puska, pisztoly Európa-bajnokságon.

A 25 méteres viadal 30+30 lövéses alapversenyének keddi első szakasza, az úgynevezett pontlövészet után már látható volt, hogy a keszthelyiek klasszisának van a legnagyobb esélye a fináléba jutásra. Major ugyanis 291 kört teljesített és a hatodik helyen állt, míg Jákó 287-tel a 27., Sike pedig 283 körrel a 43. volt.

A magyar női pisztolyosok hagyományosan a rapid részben szoktak jobbak lenni és ez ezen a versenyen is így volt, sőt, Major Veronika nem csupán jól, hanem egészen parádésan célzott: 298 kört produkált, 589 körös összteljesítménye pedig a legjobb volt az 58 fős mezőnyben.

Közben Jákó 293 körrel zárta a rapid 30 lövést, így 580-nal a versenyt, amivel egészen a 15. helyig jött fel, de párizsi kvótát nem tudott szerezni, ahogy Sike sem, aki 289 kört tett hozzá a keddi eredményéhez és 572 körrel a 38. pozícióban végzett.

A csapatversenyben a magyarok 1741 körrel végeztek a harmadik helyen, több belső tízesükkel megelőzve a bolgár triót. A számot Németország nyerte 1756 körrel, a másodikok pedig a franciák lettek 1746-tal.

A női sportpisztolyosok egyéni fináléja 14 órakor kezdődik.

Már a negyeddöntőben egymást mészárolják a legnagyobb esélyesek

Ha nem az Európa-bajnokságon eddig látott teljesítményből, hanem az előzetes várakozásokból, sőt a keretek erősségéből, piaci értékéből indulunk ki, elképesztő erőkülönbség mutatkozik az úgynevezett felső és alsó ág között az egyenes kieséses szakasz kezdete előtt.