386.98
356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Szoboszlai Dominik, a Liverpool játékosa (j) Harvey Elliottot váltja az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában játszott FC Liverpool-Tottenham Hotspur mérkőzésen Liverpoolban 2024. május 5-én. A liverpooli együttes 4-2-re győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Adam Vaughan

Néhány percet kapott Szoboszlai, de simán nyertek a Vörösök

harmadik helyen álló Liverpool magabiztos, 4–2-es sikert aratott a vendég Tottenham Hotspur felett az angol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Szoboszlai Dominik a 83. percben állt be a házigazdáknál – akik négygólos előnyük birtokában kaptak két gólt –, addigra már kialakult a végeredmény.

A Vörösök 332. Premier League-meccsüket játszották a szezon végén távozó Jürgen Klopp irányítása alatt, s a 701. pontjukat szerezték. Ez volt a német mester utolsó előtti hazai mérkőzése a Liverpool kispadján.

Londoni oldalon a dél-koreai Szon Hungmin a PL-ben 300. alkalommal lépett pályára a Spursben, ezzel harmadik a házi rangsorban Hugo Lloris (361) és Harry Kane (317) mögött.

Burnley-Newcastle United 1-4 (0-3)
Sheffield United-Nottingham Forest 1-3 (1-1)
Manchester City-Wolverhampton Wanderers 5-1 (3-0)

20. Sheffield United 36 35-100 16 - kiesett
Szuperhatalmak versengenek egymással azért, ami egyre keresettebb az egész világon

Rengetegféle chipet gyártanak világszerte, amelyek még inkább kompatibilisebbek azokkal a felhasználási területekkel, ahol félvezetőket használnak – mondta az InfoRádióban a chipek jelentőségéről és egyre hangsúlyosabb szerepéről elemzést író Tasnádi Zsombor. Arról is beszélt, hogy a legmodernebb chipeket a hadiipar is beveti, rakétarendszerek vezérléséhez használják.

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
2024.05.21. kedd, 18:00