389.49
361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika
Marozsán Fábián ünnepel, miután 6:3, 7:6 (7-4)-ra legyőzte a volt és egyben leendő világelső spanyol Carlos Alcarazt a római salakpályás tenisztorna férfi egyesének harmadik fordulójában 2023. május 15-én.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Ettore Ferrari

Bravúrosan szerepelnek a magyar teniszezők a kínai 3 milliárdos tornán

Marozsán Fábián után Fucsovics Márton is esélyesebb kiemeltet legyőzve jutott a harmadik fordulóba a 8,8 millió dollár (3,3 milliárd forint) összdíjazású keménypályás sanghaji férfi tenisztornán.

A világranglistán 57. Fucsovics a 32 közé jutásért vívott pénteki találkozón 3 óra 23 perces csatában nyert az ATP-rangsorban 15. kanadai Felix Auger-Aliassime ellen.

A 31 éves magyar teniszező a harmadik fordulóban az argentin Francisco Cerundolóval (21.) mérkőzik meg.

Korábban Marozsán Fábián még nagyobb bravúrt hajtott végre. A világranglistán 92. magyar játékos a 32 közé jutásért vívott találkozón 1 óra 25 perc alatt győzte le az ATP-rangsorban 11. ausztrál Alex De Minaurt.

Marozsán a harmadik fordulóban a szerb Dusan Lajoviccsal (55.) találkozik, ő a 23. helyen rangsorolt holland Tallon Griekspooron jutott túl úgy, hogy utóbbi a második játszmában feladta a mérkőzést.

2. forduló (a 32 közé jutásért)

Fucsovics Márton - Felix Auger-Aliassime (kanadai, 14.) 7:6 (7-3), 4:6, 6:3

korábban: Marozsán Fábián-Alex De Minaur (ausztrál) 6:3, 7:5

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
2024.05.06. hétfő, 18:00