eur:
399.19
usd:
369.92
bux:
0
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Futball-labda a pestszentlőrinci Vilmos Endre Sportcentrumban 2017. április 27-én. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elindította a Budapesti Pályafejlesztési Programot, melynek első együttműködési megállapodását a XVIII. kerületi önkormányzattal írta alá.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Rasszista szurkolója miatt megbüntettek egy magyar focicsapatot, fájdalmas bírságot kaptak

A Fejér vármegyei I. osztály nyitófordulójában történt az eset, a bodajki klubvezetők külön felhívást intéztek szimpatizánsaikhoz.

Múlt hétvégén rendezték a Bodajk–Mány-Bicske II. bajnoki mérkőzést a Fejér vármegyei I. osztályban, amely gólnélküli döntetlennel ért véget. A találkozó nem hozott nagy izgalmakat és a csapatok is sportszerűen játszottak: a hazai csapatból négy, míg a vendégektől két játékos kapott sárga lapot az MLSZ adatbankja szerint. Az egyik szurkoló viszont nem tudta türtőztetni magát – írja a focidrukker.com.

A bodajki együttes komoly pénzbüntetést kapott, miután egyik drukkerének viselkedése kimerítette a rasszizmus fogalmát, amikor magáról megfeledkezve szitokszavakat kiabált a nézőtérről a pályára.

A bodajki focicsapatnak a szurkoló magatartása miatt 80 ezer forint pénzbüntetést kell befizetnie.

Az összeget szeptember 15-ig kell elutalniuk, fellebbezni 15 napon belül lehet az ítélet ellen.

A klub az esettel kapcsolatban azt írta a Facebook-oldalán, hogy „ismétlődő és egyesületünket anyagilag is sújtó jelenségről van szó.”

A bodajki csapat vezetősége a megfelelő és elfogadható viselkedési normák betartására kérte a posztban a szurkolókat, hogy ne fordulhasson elő hasonló eset a jövőben.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Megjött a kínai válasz a külföldi szankciókra

Li Csiang kínai miniszterelnök hétfőn aláírta azt a rendeletet, amellyel a 2021-ben elfogadott külföldi szankciók elleni kínai törvény végrehajtását erősíti, és ezzel Kína új lépéseket tesz a külföldi büntetőintézkedésekkel szembeni védekezésben - adta hírül a kínai kormány.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×