eur:
412.82
usd:
401.74
bux:
84878.97
2025. január 19. vasárnap Márió, Sára
A szerb Novak Djokovic a norvég Casper Ruud ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének döntőjében 2023. június 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Novak Djokovicsot nem lehet megverni

Novak Djokovic nyerte meg a férfi egyes küzdelmeit a francia nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben három játszmában legyőzte a norvég Casper Ruudot. A szerb klasszis 23. Grand Slam-trófeájával egyedüli rekorder lett, és hétfőtől ismét ő vezeti a világranglistát.

A 36 éves sztár egyértelmű favoritként várta a párizsi finálét, miután 2016-ban és 2021-ben már ünnepelhetett a Philippe Chatrier Stadionban. Tizenkét esztendővel fiatalabb riválisa ugyanakkor csak egy döntőt tudott felmutatni, melyet tavaly simán elvesztett a 14. elsőségét begyűjtő - és idén csípősérülés miatt hiányzó - Rafael Nadal ellen.

Djokovic mellett szólt az is, hogy eddigi négy összecsapásukon rendre megverte a skandináv teniszezőt. Kétszer a római salakon, kétszer pedig a torinói ATP-világbajnokságon találkoztak, és Ruud eddig még szettet sem tudott hozni kettejük párharcában.

Az első játszmában egy-egy elveszített adogatójáték mellett jutottak el a rövidítésig, ott viszont a szerb sztár hengerelt, és 1 óra 23 perc alatt előnybe került. A második szett elején Ruud megint bukta saját szervajátékát, és rutinos riválisa ezt végigvitte a játszmán, így két és negyedóra után már 2-0-ra vezetett.

A záró szettben 5:5-ig mindkét fél viszonylag simán hozta szervagémét, ám ekkor Djokovic semmire vette el Ruud adogatását, és a végén lezárta a 3 óra 13 perc percig tartó meccset.

Férfi egyes, döntő:

Novak Djokovic (szerb, 3.)-Casper Ruud (norvég, 4.) 7:6 (7-1), 6:3, 7:5.

Djokovic 23. GS-serlege és egyben pályafutása 94. trófeája, a Muskétások Kupája mellé 2,3 millió eurót (863 millió forint) kapott. Egyben hétfőtől visszaveszi a világranglista első helyét a spanyol Carlos Alcaraztól.

Ami a teljes tenisztörténelmet illeti, a nőknél Serena Williams ugyancsak 23 GS-serleggel vonult vissza, az örökrangsort pedig az ausztrál Margaret Court vezeti 24 diadallal.

Címlapról ajánljuk

Más nagyhatalom is érdeklődik Grönland iránt, nem csak az Egyesült Államok

Az elmúlt hetekben többször is a Grönland feletti amerikai tulajdonjog és ellenőrzés visszaszeszerzéséről beszélt Donald Trump. A megválasztott amerikai elnök nem zárta ki ennek érdekében a katonai, gazdasági lépéseket sem. De nem az Egyesült Államok az egyetlen nagyhatalom, amely érdeklődik az ásványkincsekben gazdag sziget iránt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.20. hétfő, 18:00
Egeresi Zoltán
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem munkatársa, Törökország-kutató
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×