389.72
363.6
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Szoboszlai Dominik, az RB Leipzig játékosa ünnepel, miután büntetőből lőtt gólt a labdarúgó Bajnokok Ligája A csoportjának negyedik fordulójában játszott RB Leipzig - Paris Saint-Germain mérkőzésen Lipcsében 2021. november 3-án. A találkozó 2-2-es döntetlennel zárult.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Bundesliga - Fordított és nyert a Lipcse

Az RB Leipzig 3-2 legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar válogatott Szoboszlai Dominik a mérkőzés harmadik percében éles szögből lőtte kapura a labdát, a vendégek kapusa azonban bravúrosan hárított, majd két perccel később az Augsburg szerezte meg a vezetést.

A 10. percben egyenlítettek a hazaiak, akik a szünetig még kétszer betaláltak, így a félidőre már 3-1-es lipcsei vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második felvonásban szépített az Augsburg, ezzel alakult ki a végeredmény.

Szoboszlai mellett az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

A címvédő Bayern München a keddi BL-negyeddöntős manchesteri vereségét követően már másodszor nem nyert ezen a héten: Thomas Tuchel játékosai - akiknek a felkészülését másodedzőként Lőw Zsolt is segíti - ezúttal 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán a Hoffenheimmel.

Bundesliga, 28. forduló:

RB Leipzig-Augsburg 3-2 (3-1)

Bayern München-Hoffenheim 1-1 (1-0)

1. FC Köln-Mainz 1-1 (0-1)

VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 3-3 (0-2)

Kritikus szintet szakított le a forint

Ugyan a magyar piac is zárva tartott május 1-jén, de a forint érdemben erősödni tudott a vezető devizákkal szemben, az euróval szemben pedig már a kulcsfontosságúnak számító 390-es szintet is leszakította a jegyzés. Ezt követően pedig csütörtökön is folytatódik a hazai fizetőeszköz erősödése. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.