Infostart.hu
eur:
377.96
usd:
319.51
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Monaco, 2016. augusztus 25.Marozsán Dzsenifer, a francia Olympique Lyon magyar származású német válogatott futballistája, az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA Év Játékosa és Év Női Játékosa díjainak átadási ünnepségen Monacóban 2016. augusztus 25-én. Marozsán a díj egyik jelöltje volt. (MTI/EPA/Sebastien Nogier)
Nyitókép: MTI/EPA/Sebastien Nogier

Hátat fordít a válogatottnak Marozsán Dzsenifer

Egy több mint egy évvel ezelőtti térdsérülése miatt döntött így a magyar, de a német válogatottban játszó labdarúgó.

Marozsán Dzsenifer bejelentette, hogy a jövőben nem lép pályára a német labdarúgó-válogatottban, s csak a klubjára koncentrál.

A német szövetség hétfői közlése szerint az április 11-én, Nürnbergben sorra kerülő, brazilok elleni találkozó lesz a 30 éves játékos búcsúmérkőzése, egyben a 112. fellépése a nemzeti együttesben.

"A 2022 elején elszenvedett súlyos térdsérülésem után úgy érzem, eljött az idő, hogy befejezzem a válogatott pályafutásomat" - fogalmazott a budapesti születésű középpályás.

A német válogatott volt csapatkapitánya tavaly áprilisban, a szerbek elleni vb-selejtezőn térdszalagszakadást szenvedett, s emiatt ki kellett hagynia a nyári, angliai Európa-bajnokságot is.

"Bár a klubomban ismét játszom, a térdem már nem a régi.

Rengeteget kell dolgoznom azért, hogy az összes edzésen és mérkőzésen megfelelően tudjak teljesíteni. Egyszerűen úgy érzem, túl sok lenne, hogy még a válogatott meccsekre is felkészüljek és tornákon játszak" indokolta a döntését Marozsán Dzsenifer.

A labdarúgó - a négyszeres magyar válogatott Marozsán János lánya - 2007-ben, az 1. FC Saarbrückennél kezdte felnőtt karrierjét, majd 2009-ben az 1. FFC Frankfurthoz igazolt. 2016 óta a francia élvonalbeli Lyon futballistája, közben 2021-ben fél évig az egyesület amerikai partnerklubjánál, az OL Reignnél szerepelt kölcsönben.

Marozsán Dzsenifer

  • 33 gólt szerzett a német válogatottban, amellyel
  • 2013-ban Európa-bajnok,
  • 2016-ban, Rio de Janeiróban pedig olimpiai bajnok lett.
  • A Bajnokok Ligáját hatszor nyerte meg,
  • négyszeres francia bajnok.
  • Háromszor, 2017-ben, 2018-ban és 2019-ben Németország legjobb női labdarúgójának választották.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×