Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 14. vasárnap Vazul
soccer football kick off in the stadium
Nyitókép: Pixfly/Getty Images

Szombaton még a Vasassal játszott, most megszűnt a patinás futballcsapat

Anyagi nehézségek miatt visszalépett a labdarúgó NB III Közép-csoportjának további küzdelmeitől a Balassagyarmati VSE.

A Balassagyarmat az előző idényben az NB III Közép-csoportjának 2. helyén végzett, s a most futó idénynek a feljutás szándékával vágott neki. A BVSE idén nyolc bajnokijából négyet megnyert, ezenkívül egy döntetlen és három vereség a mérlege. A harmadik fordulóban kiesett a Magyar Kupából, miután szombaton óriási küzdelemben 2-1-re kikapott az NB I-es Vasastól.

Ekkor még senki nem gondolta, hogy ebben a szezonban ez lesz a Nógrád megyei együttes utolsó tétmeccse, kedd délelőtt aztán a BVSE elnöksége ugyanis bejelentette, hogy a klub 2022. szeptember 20-tól gazdasági helyzetére tekintettel visszalép az NB III-as bajnokságban való további részvételtől.

"A BVSE eddigi fejlődésének alapját főként azok a gazdasági társaságok biztosították, amelyek az ismert recessziós helyzetben hozzánk hasonlóan fontos döntéseket kell meghozzanak működésük folytatásáról. Jelenlegi és korábbi támogatóinknak ezúton is köszönjük az eddigi együttműködést!" – olvasható a közleményben.

A Balassagyarmat vezetőedzője, a korábbi 17-szeres magyar válogatott játékos, Nagy Tibor a Csakfocinak elmondta, reggel tudták meg a klubvezetőktől a hírt, hogy gazdasági okok miatt a szponzorok visszaléptek, és ezért megszüntetik a BVSE-t.

"Én sem tudtam semmit mondani a játékosoknak, mert engem is derült égből villámcsapásként ért. Pláne úgy, hogy hétvégén a Vasas ellen játszottunk egy nagyon jó mérkőzést a kupában, míg a bajnokságban ott vagyunk a tabella első felében" – mondta az egykori váci legenda.

Címlapról ajánljuk
Beindult a nyári diákmunkaszezon, itt vannak a fő kockázatok és garanciák

Beindult a nyári diákmunkaszezon, itt vannak a fő kockázatok és garanciák

Elindult a nyári diákmunka-szezon. A következő hetekben egyre többen vállalnak diákmunkát a kereskedelemben, a vendéglátásban, a turizmusban vagy egyszerű betanított munkakörökben. A tapasztalatok szerint a nyári időszakban az egyik legnagyobb veszélyt továbbra is a fekete vagy a szürke foglalkoztatás jelenti a fiatalok számára – mondta az InfoRádióban Göbl Róbert, a Mind-diák Szövetkezet elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×