eur:
411.03
usd:
394.44
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Nelson Piquet háromszoros világbajnok brazil autóversenyző az M4 Sport csatorna Boxutca Magazin című műsorának felvételén a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) Kunigunda útjai gyártóbázisán 2015. július 23-án.
Nyitókép: MTI/Marjai János

Magyarázza Hamiltonnal kapcsolatos szavait Nelson Piquet

Szerinte félremagyarázták a kijelentését.

Nelson Piquet szerdán közleményben kért bocsánatot Lewis Hamiltontól. A háromszoros világbajnok brazil egy tavalyi interjúban véleményezett egy koccanást Hamilton és Max Verstappen között, ami után a holland kiesett, majd a britet nem a nevén, hanem „neguinho”-ként említette. Mindezek után a Mercedes, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) is elítélte Piquet rasszistának vélt szavait, míg a pilóták kiálltak Hamilton mellett – idézi föl a 24.hu.

Minderre reagálva Piquet azt írta közleményében, hogy meggondolatlan jelzőt használt, ugyanakkor azzal védekezett, hogy a kifejezés a brazil nyelven „fickót”, „srácot” is jelent. „Sosem használnám arra a kifejezést, mint amivel egyesek megvádolnak. Határozottan elutasítom, hogy valakiről lekicsinylően beszélnék a bőrszíne miatt” – áll Piquet közleményében, aki azt is megjegyezte, szerinte kiforgatták a szavait, és ő is egyetért azzal, hogy a diszkriminációnak semmi helye a Forma–1-ben.

Egy, a Motorsport-Total által megkérdezett brazil újságírót szerint a szó inkább jelent „kicsi feketét”, mint „kicsi négert”, ugyanakkor szerinte Piquet ebben az esetben mindenképpen lekicsinylően használta a jelzőt. Lewis Hamilton még kedden úgy reagált, hogy itt nem csak a nyelvről van szó, hanem egy olyan régies gondolkodásról, amin változtatni kellene, és ami egész életében körülvette őt.

Több megbízható forrás is arról számolt be a nap során, hogy Nelson Piquet-t kitilthatják a Forma-1-es paddockokból.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×