Infostart.hu
eur:
354.63
usd:
312.33
bux:
139633.63
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Az orosz Danyiil Medvegyev a francia Benoit Paire ellen játszik az acapulcói keménypályás férfi tenisztornán 2022. február 22-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/David Guzmán

Kiszerválnák az orosz teniszezőket Wimbledonból

Több topjátékost érinthet a lépés.

Sajtóhírek szerint az idei wimbledoni teniszbajnokság szervezői nem engedik indulni a tornán az orosz játékosokat.

A Sportico című sportgazdasági portál azt írta, a lépésre Oroszország Ukrajna ellen folytatott háborúja miatt kerül sor.

A füves pályás Grand Slam-verseny házigazdája, az All England Lawn Tennis Club (AELTC) korábban közölte, hogy tárgyalásokat folytat az orosz és fehérorosz játékosok indulásáról a brit kormánnyal. Az ezzel kapcsolatos döntés bejelentését május közepére ígérték, a tornára június 27. és július 10. között kerül majd sor.

Az AELTC egyelőre nem reagált a mostani sajtóhírre.

Ha a kitiltás valóban életbe lép, akkor olyan teniszezők hiányoznak majd a mezőnyből, mint a világranglistán második Danyiil Medvegyev vagy nyolcadik Andrej Rubljov, illetve a nőknél Anasztaszija Pavljucsenkova (15.).

A Sportico kiemelte: az egyelőre nem világos, hogy a fehérorosz játékosokat is érinti-e a kitiltás. Fehéroroszország támogatja az orosz inváziót.

A háború kitörése után a sportág nemzetközi szervezetei eltiltották az orosz és fehérorosz válogatottakat a nemzetközi versenysorozatoktól, a játékosok azonban egyénileg részt vehetnek a tornákon, igaz, országuk zászlaját nem használhatják.

Nigel Huddleston brit sportminiszter márciusban úgy fogalmazott: nem örülne, ha "egy orosz sportoló az orosz zászlót lengetné", miután nyert Wimbledonban.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Fontos bejelentést tett Kapitány István – példátlanul nagy energetikai programot indítanak

Fontos bejelentést tett Kapitány István – példátlanul nagy energetikai programot indítanak

Példátlan léptékű, 1,5 milliárd eurós fejlesztési program indul európai uniós forrásokból a magyar villamosenergia-hálózat korszerűsítésére – jelentette be Kapitány István gazdasági és energiaügyi miniszter. A beruházás célja az áramellátás biztonságának növelése, valamint csaknem 5000 megawattnyi új, elsősorban megújuló energiatermelő kapacitás előtt nyithat utat. A program keretében okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik, amelyek a háztartások tudatosabb energiafelhasználását segíthetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×