Infostart.hu
eur:
355.42
usd:
312.8
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Hosszú Katinka olimpiai bajnok úszó a 2022-es vizes világbajnokság megrendezéséről tartott tájékoztatón Budapesten 2022. február 7-én. A magyar főváros június 18. és július 3. között ad otthont az úszó-világbajnokságnak. A sportág mérkőzéseit Budapesten Sopronban, Debrecenben és Szegeden bonyolítják le.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Hosszú Katinka: vegyesúszó vagyok, az mindig a biztos pont

"Nekem jobban tetszik az, hogy a világbajnokság van először, mert mindenki képes arra, hogy formába hozzon világbajnokságra, és aztán fenntartsa az Eb-ig" – mondta az InfoRádió kérdésére a háromszoros olimpiai bajnok úszónő.

Magyarország ismét mentőövet nyújt a világ úszósportjának – fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az után, hogy a nemzetközi szövetség bejelentette a június 18-án kezdődő budapesti vizes világbajnokságot. Megjegyezte, hogy a legkedvesebb aranyát a 2017-es budapesti vb-n szerezte, és a nemzetközi klasszisok is egytől egyig örülhetnek az eseménynek.

A múlt heti nizzai versenyt ételmérgezés miatt lemondó Hosszú Katinka a budapesti eseményt bejelentő sajtótájékoztatón már jelen is lehetett.

"Most már teljesen jól vagyok, és ez így szerencsésen is alakult, hogy itt tudott lenni, egyébként délután érkeznék a többi magyar úszóval Nizzából, de szerencsésen túl vagyok a betegségen" – mondta az InfoRádió kérdésére.

A felvetésre, hogy így mikor várható az idei első versenye, így felelt: "Alakul még a versenynaptár, azért nekünk is ez hirtelen jött ez a bejelentés.

Megint egy picit újra kell kalkulálni, ez nem probléma, viszont át kell gondolni, hogyan fog kinézni a program."

A háromszoros olimpiai bajnoknő szerint még jól is jön ki az úszóknak, hogy júniusban lesz világbajnokság és augusztusban pedig Európa-bajnokság. "Nekem jobban tetszik az, hogy a világbajnokság van először, mert mindenki képes arra, hogy formába hozzon világbajnokságra, és aztán fenntartsa az Eb-ig" – mondta Hosszú Katinka, de azt még nem tudja, hogy hány számban tervez majd indulni a világversenyeken. "Vegyesúszó vagyok, az mindig a biztos pont" – tette hozzá.

Egyelőre az biztos, hogy a tenerifei edzőtábor, ahol több mint négy hetet dolgoztak kiváló körülmények között, nagyon jól sikerült. A kérdésre, hogy az idei eseményeken megnyerheti-e a századik nemzetközi versenyen szerzett érmét, ezt válaszolta: "Igazából ezért érdekes a sport, mert nem tudjuk előre, úgyhogy ez nyilvánvalóan csak júniusban fog kiderülni."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×