Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
A győztes magyar válogatott tagjai, Albek Anna (b) és Kácsor Gréta (b2) a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság E csoportjának első fordulójában, a Magyarország - Szlovákia mérkőzés után a llíriai sportcsarnokban 2021. december 2-án. A magyar csapat 35-29-re nyert.
Nyitókép: Illyés Tibor

Női kézilabda - „a játék minden elemében dominálni szeretnénk”

A magyar női kézilabda-válogatott másodedzője adott helyzetjelentést Spanyolországból a szlovákok legyőzése után, a csehek elleni találkozó előtt.

A magyar női kézilabda-válogatott 35-29-re győzött Szlovákia ellen a spanyolországi világbajnokság első fordulójában. A találkozó az első félidőben szorosan alakult, aztán a szünet után egy 6-0-s sorozattal ellépett a magyar csapat.

„Egy debütáló mérkőzés egy felnőtt-világbajnokságon, sok fiatal játékossal kiszámíthatatlan. Azt tudtuk, hogy mi vagyunk a jobb csapat, csak az volt a kérdés, hogy ez mikor fog megmutatkozni. Örülünk, hogy nagyobb arányú győzelmet tudtunk aratni. Kellett várni egy fél órát, amíg önmagunkat tudtuk adni. Mindenki hozzá tudott tenni a csapat sikeréhez” – mondta az Infostart kérdésére Pigniczki Krisztina másodedző.

Kifejtette: a szünetben azt kérték, hogy azt játssza mindenki, amit megbeszéltek, ne egyénileg akarják megoldani a helyzeteket, hanem működjön, amire felkészültek,

A másodedző szerint továbbra is

lehet izgalom a játékosokban, csak a fontos, hogy ne menjen a teljesítmény rovására.

A keret pénteken délelőtt a regenerációra helyezte a hangsúlyt, aztán labdás edzéssel és videóelemzéssel folytatta, már a szombati, Csehország elleni találkozóra készülve.

„A saját játékunkat szeretnénk játszani. Gyorsak vagyunk, jók a szélsőink és az átlövőink. A játék minden elemében dominálni szeretnénk” – mondta Pigniczki Krisztina, aki szerint fontos lesz, a védekezés javuljon meccsről meccsre.

A korábbi világklasszis irányítónak edzőként ez az első világversenye a felnőtt válogatott mellett.

„Megható, hogy részese lehet a folyamatnak. Próbálok segíteni a lányoknak azzal, amit átéltem én is játékosként. Sok régi jó emléket lehet feleleveníteni.”

A női csapat szombat este fél 9-kor a csehekkel, majd hétfőn este a németekkel játszik a vb-n. A csoportból az első három jut a középdöntőbe.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Műfenyő vagy igazi? Látványos népítélet született az örökzöld vitában

Műfenyő vagy igazi? Látványos népítélet született az örökzöld vitában

A karácsony közeledtével egyre aktuálisabbá válik a kérdés, hogy milyen karácsonyfát érdemes választani. Az elmúlt években egyre szélesedő választék az élő fenyők és műfenyők piacán azt is magával vonja, hogy egyre többen szeretnék megtudni, melyik típus mellett, milyen érvek szólnak. Az ünnep egyik legnagyobb döntéshelyzetének számító karácsonyfa választása mára az interneten is sokakat foglalkoztat, ezért a Google Trends adatai alapján megnéztük, hogy milyen trendek figyelhetőek meg az internetes keresések terén az idei karácsony előtt, hazánkban és világszerte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×