393.73
365.39
0
2024. március 29. péntek Auguszta
A gólszerző Szoboszlai Dominik (j) a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében játszott Magyarország-San Marino mérkőzésen Budapesten, a Puskás Arénában 2021. november 12-én.
Nyitókép: A gólszerző Szoboszlai Dominik (j) a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében játszott Magyarország-San Marino mérkőzésen, a Puskás Arénában 2021. november 12-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Sima győzelem San Marino ellen, kétszer két góllal

A magyar labdarúgó-válogatott 4-0-s győzelemmel zárta hazai világbajnoki selejtezőit, a gólokat Szoboszlai Dominik (2), Gazdag Dániel és Vécsei Bálint szerezte. Mindkét félidőben két gól esett. Ez a magyar csapat eddigi legfölényesebb győzelme a Puskás Arénában.

A magyar csapat összeállítása: Dibusz – Botka, Lang, Szalai Attila – Nego, Nagy Ádám, Gazdag, Vécsei, Schön – Szalai Ádám, Szoboszlai.

San Marino: Elia Benedettini – Manuel Battistini, Fabbri, Rossi, Grandoni – Fabio Tomassini, Lunadei, Enrico Golinucci, Mularoni, David Tomassini – Nanni.

Magyar fölénnyel kezdődött a FIFA-elnök, Gianni Infantino szeme előtt a mérkőzés. Szoboszlai Dominik már a 6. percben gólt szerzett, miután Szalai Ádámmal kényszerítőzött, kiosztott egy kötényt, aztán 15 méterről higgadtan a bal alsó sarokba passzolt, 1-0.

A 13. percben szép kombináció után Schön Szabolcs a jobb alsó sarokra lőtt, Benedettini lábbal, bravúrral védett.

Andrea Grandoni fejjel tisztázott Loic Nego elől.

A 19. percben Gazdag beleszúrt Schön beadása után a labdába, Benedettini ismét bravúrral védett.

Ám a 21. percben Nego beadása után már nagyobb szerencséje volt Gazdagnak, akinek a lövése a kapus lába között került a hálóba, 2-0.

A 25. percben Szalai Ádám a kapuba kotorta a labdát, de előtte már Schön lesről indult. Maradt a 2-0.

Birtokolta a labdát a következő percekben is a magyar csapat, de csak helyzetekig jutott. Gazdag emelése után Szoboszlai fejjel nem érte el a labdát. Feltűnően sokszor maradtak lesen a piros mezes játékosok.

Nagy Ádám labdaszerzése után Szalai Ádám a kapu mellé lőtt.

Vége az első félidőnek, 2-0-ra vezet a magyar csapat. A csoport másik két mérkőzésén: Anglia–Albánia 5-0, Andorra–Lengyelország 1-3.

Nem cserélt a magyar csapat szünetben.

Könnyed játszadozással zajlik a második félidő eleje, de a helyzetkihasználás nem elég hatékony.

Szalai Ádám két szép csel után lőtt, a kapus védett.

Gazdag Dániel sem talált kaput.

Schön Szabolcs és Nagy Ádám helyére Varga Kevin és Schäfer András állt be. A vendégek hármat is cseréltek.

Vécsei is lőtt, Nego is lőtt, egyikük sem talált kaput.

Gazdag Dániel helyére Kiss Tamás került pályára a magyar csapatban, először játszik az A-válogatottban.

Öt perccel később a balszélső helyéről megpróbálkozott egy lövéssel, a kapus fogta.

Varga Kevin azért lett veszélyes, mert megpattant Enrico Golinucci hátán, Benedettini védett.

Nego labdát szerzett, Schäfer visszapasszolta a kaputól 20 méternyire álló Szoboszlai Dominiknak, aki a bal alsó sarokba lőtt, 3-0.

Szoboszlai és Botka számára befejeződött a mérkőzés, Hahn János és az újonc Balogh Botond beállt.

A 89. percben Vécsei Bálint elé pattant a labda, 13 méterre a kaputól, bebombázta, 4-0.

Vége a mérkőzésnek, Magyarország–San Marino 4-0.

A csoport további két eredménye: Anglia–Albánia 5-0, Andorra–Lengyelország 1-4

A csoport állása: 1. Anglia 23 pont, 2. Lengyelország 20, 3. Albánia 15, 4. Magyarország 14, 4. Andorra 6, 5. San Marino 0.

Letarolta Magyarországot a Temu, és nincs ki megállítsa

Nem sok magyar internetező lehet már, aki ne hallott volna a Temuról, a kínai webshopról, amely pár hónapja robbant be a hazai e-kereskedelmi piacra és mostanra az egyik legnagyobb szereplővé vált. Az agresszív terjeszkedés és a szürreálisan alacsony árak komoly felzúdulást idéztek elő az online kiskereskedelmi szegmensben, akkorát, hogy már a Gazdasági Versenyhivatal is vizsgálódik a cégnél. De vajon hogy képes fennmaradni a Temu anyacége, mikor nagy valószínűséggel minden – egyelőre ingyenes – szállításon pénzt veszít, mekkora lehet a részesedése itthon, és mi lesz az áfával, amit a vásárlásaink után kell befizetniük a magyar államkasszába. Ezeknek jártunk utána a Portfolio Checklist különkiadásában.