389.26
362.99
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Szabó Szebasztián ünnepel, miután megnyerte a férfiak 50 méteres gyorsúszásának döntőjét a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2021. november 4-én.
Nyitókép: MTI/AP/Szergej Gric

Szabó Szebasztián Eb-aranyérmes 50 méter gyorson

A sportoló önmaga, és a magyar küldöttség második érmét szerezte a tatár fővárosban. Milák Kristóf a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter pillangón.

Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 50 méter gyorson a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A 25 éves magyar versenyző - aki szerdán 100 méter pillangón diadalmaskodott - a legjobb idővel került a fináléba, ahol fantasztikusan kapta el a rajtot és a fordulónál már az élen haladt, végül egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött. Ez mindössze négy századdal maradt el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától.

"Nagy élmény volt újra a dobogó tetején állni, de még csak félúton vagyunk ezen az Európa-bajnokságon, folytatom a munkát. Az ötvenhez mindennek össze kell állnia, jól sikerült a rajt, egy picit más technikával úsztam, ami úgy néz ki, bejött, hiszen úszásról úszásra javítottam" - mondta az M4 Sportnak Szabó és hozzátette, szeretné nagymedencére is átvinni ezt a számot, amely szerepel az olimpiai programban.

Két negyedik és egy hetedik hely

Jakabos Zsuzsanna negyedik lett 200 méter pillangón csütörtökön. A győriek 32 éves versenyzője, a szám 2010-es győztese - aki kedden ötödik volt 400 méter vegyesen - idei legjobbját (2:05.88) megjavítva, 2:05.67 perces idővel csapott célba.

Szabó-Feltóthy Eszter a negyedik, Burián Katalin a hetedik helyen végzett 200 méter háton. A 19 éves Szabó-Feltóthy az előfutamban, majd az elődöntőben is egyéni csúcsot úszott, ebből a fináléban közel fél másodpercet tudott még faragni, és 2:06.00 perces idővel csapott célba. Burián Katalin 2:07.09 perccel szerezte meg a hetedik helyet.

Milák az élen

Milák Kristóf a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter pillangón. A szám nagymedencés olimpiai bajnoka elődöntős futamát nagy fölénnyel, 1:51.33 perces idővel nyerte, összesítésben pedig több mint fél másodperccel előzi meg a második bolgár Antani Ivanovot.

Kós Hubert 200 méter vegyesen egyéni legjobbját (1:54.59) megjavítva, 1:54.47 perces idővel összesítésben az ötödik helyen kvalifikált a pénteki döntőbe.

Pádár Nikoletta 100 méter gyorson ugyan a 15. helyen végzett, de a szegediek 15 éves versenyzője 54.05 másodpercet úszva tovább javította egyéni csúcsát, amely ráadásul korosztályos országos rekord is.

4x50 m vegyesváltó, Európa-bajnok:

1. Oroszország (Marija Kamenyeva, Nyika Godun, Ariana Surkova, Darija Klepikova) 1:44.19 perc

2. Svédország 1:44.32

3. Olaszország 1:44.46

2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Szép pluszban zárt Amerika

Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi részvénypiacokon, Európában a befektetők a Fed tegnapi üzeneteit emésztették, miközben tovább dübörgött a gyorsjelentési szezon is, például Európa legnagyobb cége, a gyógyszergyártó Novo Nordisk, valamint a Shell is ma jelentett - mindkét cég megverte az elemzői profitvárakozásokat. A vezető amerikai indexek egy százalék körüli pluszban fejezték be a napot. Ezzel a mai napi izgalmaknak még nincs vége, hiszen az amerikai zárás után jelent majd az Apple is, amely jelenleg a világ második legértékesebb cége a Microsoft után.