Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Afgán nők az iszlamista tálibok uralma alatti jogaikért tüntetnek Kabulban 2021. szeptember 3-án. Az előző tálib uralom idején, 1996-2001 között az iszlám törvények voltak érvényben, amelyek erősen korlátozták a nők jogait. A tálibok augusztusban foglalták el Afganisztán legnagyobb részét, miután az Egyesült Államok vezette NATO-erők kivonultak az országból, az utolsó amerikai katona augusztus 31-én távozott.
Nyitókép: MTI/AP/Wali Sabawoon

Portugáliában menedékjogot kért az afgán női ifiválogatott

Szám szerint 26 14-16 éves futballista a családjaikkal együtt 80 fős csoportban. Már Lisszabonban vannak.

Az afgán női ifjúsági labdarúgó-válogatott 26 tagja kért menedékjogot Portugáliában, miután a tálib hatalomátvétel miatt elhagyták hazájukat.

Amint arról Farkhunda Muhtaj, a felnőtt csapat kapitánya beszámolt, a 14-16 éves lányok hozzátartozóikkal együtt amerikai segélyszervezetek összehangolt munkájának köszönhetően érkeztek meg Lisszabonba. A csoport 80 főből áll.

"Elhagyták az otthonukat, mindent maguk mögött hagytak" – nyilatkozott a Kanadában élő Farkhunda Muhtaj.

Az ifjúsági válogatott játékosai a labdarúgás mellett tanulni is szeretnének, ezért döntöttek úgy, hogy Portugáliában kérnek menedékjogot.

A tálib hatalomátvétel után sok sportoló hagyta el Afganisztánt, mivel nem látta biztosítottnak, hogy folytathassa pályafutását.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×