394.39
370.08
65045.06
Jerome Boateng, a Bayern München (j) és Sékou Koita, a Salzburg játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája A csoportjának negyedik fordulójában játszott mérkőzésen a müncheni Allianz Arenában 2020. november 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Lukas Barth-Tuttas

"Vezetői döntésből" megválnak a Bayern München évtizedes játékosától

Jérome Boateng 76-szoros német válogatott, világbajnok, nyolcszoros bajnok, ötszörös kupagyőztes, kétszeres BL-győztes - 32 évesen.

Jérome Boateng idén nyáron távozik a német bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő Bayern München labdarúgócsapatától.

Hasan Salihamidzic sportigazgató szerdán megerősítette, hogy a 76-szoros német válogatott, világbajnok hátvédnek nem kínálnak új szerződést.

"Ez a klubvezetés döntése volt. Elmagyaráztam Jérome-nak, aki megértette" - tette hozzá Salihamidzic.

A 32 éves Boateng 2011 nyarán a Manchester City-től igazolt a Bayernhez, amellyel bajnoki címet nyolc, Német Kupát öt, Bajnokok Ligáját pedig két alkalommal nyert.