Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Illés Fanni és edzője, Szabó Álmos a magyar úszóválogatott edzésén a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában két nappal a riói paralimpiai játékok kezdete előtt, 2016. szeptember 5-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Huszonöt millióra emelik a paralimpiai aranyérmesek állami jutalmát

43 százalékkal nő a paralimpián első nyolcban záró magyarok állami járandósága.

Jelentősen emelkedik a magyar paralimpiai érmesek és helyezettek állami jutalma.

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke, Szabó László közölte: szervezetük javaslatát elfogadva a kormány úgy döntött, hogy

  • az aranyért járó eddigi 17,5 milliós összeget 25 millióra,
  • az ezüstért járót pedig 12,5 millióról 17,85 millióra emelik,
  • a harmadik helyezettek mostantól 14,25 millió forintos jutalomra számíthatnak,
  • és egészen a nyolcadik helyezettekig (1,4 millió forint) jár majd anyagi elismerés.

A sportvezető kiemelte, a növekedés mértéke közel 43 százalékos. Hangsúlyozta: a szabályozás azt is jelenti, hogy a Szervátültetettek Világjátékán, illetve a Siketlimpián hasonló helyezést elérők jutalma is növekszik, mert ezeknek az értéke a paralimpiai jutalomhoz között.

A MPB elnöke arról is beszélt, hogy pénteken videokonferenciát tartottak az Európai Paralimpiai Bizottság szervezésében, s ezen elhangzott, hogy a tokiói szervezőbizottság és a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság úgy készül, hogy lesz paralimpia, ahogy természetesen olimpia is, s nagyon komolyan szervezik a biztonságos elbonyolítást.

"Az MPB felkészült erre a helyzetre, és minden előírásnak eleget fogunk tenni" – jelentette ki Szabó László.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×