367.37
0
2024. április 24. szerda György

Továbbjutott a Chelsea és a Sevilla

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában a Chelsea és a Sevilla is nyert, így az E csoportban eldőlt a továbbjutás, ez a két gárda játszhat a nyolcaddöntőben.

RENNES: Nincs meglepetés a Chelsea összeállításában, ha csak az nem, hogy Werner előkészítő szerepkörben, Abrahama centerként játszik.

KRASZNODAR: A spanyoloknál en-Nesyri, a házi gólkirály kimaradt, Luuk de Jong és Munir a két csatár.

RENNES: Az első helyzetet Hudson-Odoi alakította ki Timo Wernernek, közel járt a Chelsea a gólhoz. De csak közel. A német csatár hat méterről nem találta el a kaput.

KRASZNODAR: A horvát Ivan Rakitic szerezte az első gólját, vezet a spanyol csapat. FK Krasznodar–Sevilla 0-1.

KRASZNODAR: Koundé helyzetbe került, de lövését hárította az orosz kapus. FK Krasznodar–Sevilla 0-1.

RENNES: A Chelsea is vezet, Callum Hudson-Odoi látványos lövéssel vette be Gomis kapuját. Rennes–Chelsea 0-1.

RENNES: Mendynek, a Chelsea kapusának először kellett bravúrral védenie, másfelől ez volt a franciák első helyzete. Rennes–Chelsea 0-1.

KRASZNODAR: Letelt az első félidő Oroszországban, vezet a vendégcsapat. FK Krasznodar–Sevilla 0-1.

RENNES: Letelt az első 45 perc Franciaországban is. Rennes–Chelsea 0-1.

KRASZNODAR: Az oroszok a brazil Wanderson találatával kiegyenlítettek. FK Krasznodar–Sevilla 1-1.

RENNES: A franciák többet birtokolták a labdát a második játékrész első negyedórájában, de helyzetig nem jutottak. Rennes–Chelsea 0-1.

RENNES: Mendy nagy bravúrral védett egy közeli fejest. Rennes–Chelsea 0-1.

KRASZNODAR: A spanyoloknak kedvez az a megfogalmazás, hogy kiegyenlített a játék. De az állás:FK Krasznodar–Sevilla 1-1.

RENNES: Guirassy fejesével kiegyenlített a második félidőben jobban játszó francia csapat. Rennes–Chelsea 1-1.

KRASZNODAR: Ezúttal a sevillaiak hagytak ki helyzetet Idrissi révén, maradt az állás.FK Krasznodar–Sevilla 1-1.

RENNES: Zijes labdájával Werner ziccerbe került, de hibázott, Gomisról kipattant a labda – Giroud azonban túlugrotta a védőjét, és alighanem megnyerte a mérkőzést. Rennes–Chelsea 1-2.

RENNES: Vége a mérkőzésnek, a győzelemmel a Chelsea továbbjutott, az utolsó két mérkőzésének tétje már csak a csoporelsőség lesz. Rennes–Chelsea 1-2.

KRASZNODAR: Munir el-Haddadi révén a Sevilla is tudott győztes gólt szerezni a hajrában. FK Krasznodar–Sevilla 1-2.

A csoport állása: 1. Chelsea 10 pont, 2. Sevilla 10, 2. Krasznodar 1, 4. Rennes 1.

Már a választók egyharmada sem szavazna a német koalícióra

Eddig sem szárnyalt a német koalíció az elmúlt egy évben végzett felmérések szerint, de most tovább csökkent a kormánypártok támogatottsága. A romló gazdasági helyzet és az ezzel kapcsolatos heves koalíciós viták szinte napról napra ássák alá a kormány népszerűségét.
2024.04.24. szerda, 18:00