Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
327.95
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Nyitókép: Pexels

Lehangoló hírt kaptak a fociszurkolók

Egy kormányközeli tanácsadó szerint az angol labdarúgó-bajnokság 2020/2021-es idényében nem valószínű, hogy telt ház előtt játszhatnak a csapatok.

A brit vezetés júliusban jelentette be, hogy terveik szerint néhány sporteseményre tesztjelleggel ismét beengednek majd drukkereket, ezzel próbálva ki, hogy a nézők képesek-e betartani a szabályokat.

Elsőként a Surrey és a Middlesex csapatainak felkészülési krikettmérkőzésére engedtek be ezer nézőt vasárnap, emellett a Sheffieldben zajló sznúker-világbajnokság, valamint a godwoodi lóverseny szerepel még a tesztesemények listáján.

„Nagyon meglepődnék, ha ebben az évben egyszer is telt ház lehetne bárhol”

– fogalmazott a BBC-nek James Calder, aki a sportesemények látogatottságán dolgozó munkacsoport tagjaként rálát a háttérben zajló folyamatokra.

„Reálisan nézve először egy vakcinára, másodszor pedig annak jó hatásfokára van szükség ahhoz, hogy ismét tele lehessenek a stadionok” – tette hozzá Calder, aki szerint jó eséllyel a teljes következő idény limitált nézőszám előtt zajlik majd.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Eldőlt az irány Amerikában

Eldőlt az irány Amerikában

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×