371.96
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor

A Real Madrid megnyerte az el Clásicót és ismét vezeti a la Ligát

Az első félidőben a Barcelona, a másodikban a Real Madrid játszott jobban az el Clásicón. Gólokat csak a Madrid lőtt, nyert, s ezzel visszavette a tabellán a vezetést.

15. perc: A Barcelonánál többet volt eddig a labda, de a Real Madridnak akadt két lövési lehetősége. Sem Benzema, sem pedig Toni Kroos nem tudott élni az eséllyel.

19. perc: Marcelo elment a bal oldalon, de rossz helyre centerezett, kicsivel mögötte Isco ziccerben érkezett.

21. percben. Griezmann, Messi, majd Jordi Alba passzolt, végül a francia világbajnok a tizenegyespont közeléből egyből, de viszonylag tiszta helyzetből lőhetett, ám nem találta el a kaput.

30. perc: Az első, kaput eltaláló lövés, Messi küldte a labdát kapura, Courtois gond nélkül védett.

34. perc: Egy védekezési hiba után a Kroost lehagyó Arthur ziccerbe került, de Courtois nagyon lépett ki elé, a testéről szögletre pattant a labda.

38. perc: Busquets beemelte a labdát a védősor mögé, Messi ziccerből lőtt, Courtois újra megmentette a Madridot.

50. perc: A Barcelona továbbra is többet birtokolja a labdát, de ebben a félidőben még nem volt helyzete.

55. perc: Isco a balösszekötő helyéről a hosszú oldalra csavarta a labdát, ter-Stegen a levegőben úszva szögletre hárított.

60. perc: Isco nyolc méteres fejese után a labda túljutott a kapuson, dse a gólvonalon álló Piqué tisztázni tudott.

62. perc: Benzema kapásból, tíz méterről lőtt, túl magasan.

68. perc: Arturo Vidalt a dán Braithwaite váltotta. A második labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, de Courtois védettt.

70. perc: Vinícius betört a tizenhatoson belülre, lőtt, vagy passzolt, ki tudja, mindenesetre Piqué belecsúszott a labda útjába, s a kapuba jutott, 1-0 a Real Madridnak.

75. perc: Messi egyedül törthetett kapura, de Marcelo beérte, szerelte. Riktán érik utol Messit.

78. perc Luka Modric a pályán, Isco helyett.

80. perc Rakitic Arthur, Ansu Fati pedig Griezmann helyén a pályán.

85. perc: Messi sárga lapot kapott, Casemirót rúgta meg.

90. perc: Mariano is beállt, Benzema helyett.

91. perc: Vége! Mariano az első akciójából gólt szerzett, a jobbszélről betörve a rosszul helyezkedő Ter Stegen mögé lőtte a labdát.

Végeredmény: 2-0, a Real Madrid nyert, s ismét vezet a bajnokságban.

Rendőrök vetettek véget a brüsszeli konferenciának, amelyen Orbán Viktor is beszédet mondana

Az első napon leállíttatta a belga rendőrség a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciáját Brüsszelben. A helyi jelentések szerint a rendezvény folytatódik, de új vendégeket már nem engednek be. A hatóságok a délutánra meghirdetett ellentüntetésre hivatkozva akarják beszüntetni a konferenciát, amelyet korábban már két brüsszeli helyszín is elutasított.
2024.04.17. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.