Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 19. vasárnap Emília
A győztes kínai Szun Jang a férfi 200 méteres gyorsúszás döntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 23-án.
Nyitókép: Kovács Tamás

Sokkoló hír a kínai úszósportnak - bejelentés Szun Jangról

Nyolcéves eltiltást kapott a Nemzetközi Sportdöntőbíróságtól a háromszoros olimpiai bajnok sportoló a 2018-as, máig vitatott doppingügye miatt.

Nyolcéves eltiltást kapott a Nemzetközi Sportdöntőbíróságtól a háromszoros olimpiai bajnok kínai úszó, Szun Jang – írja a Swimswam.com amerikai úszószaklap. A döntés egy 2018. szeptemberi doppingellenőrzés következménye, amikor a 28 éves kínai a megjelent doppingellenőrök által levett minta fioláinak összetörésére szólította segítőjét, mondván, az ellenőrök nem tudják magukat maradéktalanul igazolni.

Korábban a FINA, vagyis a vizes sportok nemzetközi szövetsége eljárási szabálytalanságok miatt nem büntette meg Szun Jangot. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség, vagyis a WADA – amelynek legnagyobb befizetője az Egyesült Államok – fordult a bírósághoz, ennek az ügynek került most pont a végére, a bíróság szerint azért, mert az ellenőrök az összes mérvadó szabályt betartották.

A döntés értelmében Szun valamennyit 2019-es eredményét is törölték. A sportolónak 2014-ben is volt egy 3 hónapos, eltitkolt eltiltása, szintén doppingügyben.

Szun Jang körül az elmúlt években folyamatosan botrányok voltak, a tavalyi vizes-vb-n többször is dobogóra állt sportoló egyik vetélytársa nem állt fel mellé a dobogóra, egy másik kezet nem fogott vele.

Címlapról ajánljuk
Tisza-kormány: már csak órái maradtak a köztársasági elnöknek, célkeresztbe kerültek a titkos vagyonok

Tisza-kormány: már csak órái maradtak a köztársasági elnöknek, célkeresztbe kerültek a titkos vagyonok

Több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott szombaton: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését említette meg egyik posztjában, miközben a Tisza-kormány egy átfogó adócsomagot jelentett be. A javaslat többek között megszünteti a bizalmi vagyonkezelés és a közérdekű vagyonkezelő alapítványok (KEKVA) egyes adókedvezményeit, kötelező NAV-ellenőrzést vezet be a vagyonkezelőknél, és több, alacsony bevételt hozó adónemet is eltöröl. Az előző nap legfőbb eseménye azonban az volt, hogy megszületett Sulyok Tamás döntése is a 17. alaptörvény-módosításról és az államfői székből való távozásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×