Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.89
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
A magyar csapat időkérés közben, jobbról Bíró Attila szövetségi kapitány a női vízilabda torna elődöntőjében játszott Spanyolország - Magyarország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én. A spanyol válogatott 16-10-re győzött.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Megvan a női pólóválogatott bő kerete

Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette a januári, budapesti Európa-bajnokságra készülő 19 tagú keretét.

A magyar szövetség oldalán hétfőn megjelent névsorból kerül majd ki az a 13 játékos, aki ott lehet a Duna Arénában a január 12. és 26. közötti kontinensviadalon.

"Azt a tizenkilenc játékost hívtam meg, akinek reális esélye van bekerülni az Európa-bajnoki tizenhármas csapatba. Sok vízi edzés és kondicionális tréning szerepel a programban, mindent megcsinálunk, ami ebbe a három hétbe belefér" - fogalmazott a szakember.

A keret kedden, napi két edzéssel kezdi meg a közös munkát. A szövetségi kapitány hozzátette: az ünnepek "kivonásával" minden idők legrövidebb felkészülése vár az együttesre. Öt hivatalos mérkőzést játszanak az Eb-rajtig: Oroszországban és Görögországban világliga-összecsapás vár rájuk, január elején pedig Dunaújvárosban szerepelnek egy nemzetközi tornán.

A válogatott decemberi-januári programja:

december 17.: Oroszország-Magyarország - világliga-selejtező

december 23.: Görögország-Magyarország - világliga-selejtező

január 4-6.: felkészülési torna, Dunaújváros (Magyarország, Görögország, Franciaország, Kína)

Címlapról ajánljuk

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×