366.85
67039.3
Major Veronika sportlövő edz a II. Európa Játékok kezdete előtt egy nappal a minszki sportlövő központban 2019. június 20-án.

Európa-bajnok Major Veronika

A magyar versenyző nyerte a 40 vegyes versenyszámot a gyenesdiási 50 méteres futócéllövő Európa-bajnokságon.

Major Veronika már az első 20 lövés után az élen állt 191 körrel (97, 94), és a második 20 lövés (95, 94) után sem tudták megelőzni. A versenyző 380 körös teljesítménnyel végzett az első helyen, a második helyen az ukrán Galina Avramenko zárt 377 körrel, míg a harmadikon az orosz Irina Izmalkova 375-tel.
Körtvélyessy Gabriella 359 körrel 7., Bedekovich Viktória 317 körrel 13. lett.

Major Veronika elmondta, mivel keszthelyi, különös értéke van ennek a győzelemnek, hiszen ott nyert, ahol elkezdett lőni. A gyenesdiási lőtér méltó helyszíne volt az Eb-nek, a külföldiek is nagyon dicsérték. Most egy kis pihenő következik, aztán készülnek, de már pisztollyal az augusztusi, riói világkupára és a szeptemberi 25 méteres Európa-bajnokságra.

Győrik Csaba szövetségi kapitány kiemelte, egy hazai rendezésű világversenynél mindig nagyon fontos, hogy legyen hazai érem, aranyérem, most ez is teljesült.

A férfiaknál a lengyel Lukasz Czapla lett az első 395 körrel, a legjobb magyar, Tasi Tamás 384 körrel 11., Boros László 380, Sike József 376 körrel fejezte be a 40 vegyes számot.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.