eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Botrány a Nemzetközi Ökölvívó Szövetségben, félreáll az elnök

Ideiglenes ügyvezető elnök viszi tovább a feladatokat a támadások kereszttüzében lévő üzbég Gafur Rahimov helyett.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) november végén befagyasztotta a kapcsolatot az AIBA-val, mert úgy ítélte meg, hogy több területen továbbra is komoly problémák vannak a szervezetnél. A legnagyobb bizonytalanságot az AIBA pénzügyi helyzete és gazdálkodása, valamint a november elején megválasztott elnök, Rahimov személye okozza, akit

az Egyesült Államokban - bűnszervezet anyagi támogatása miatt - Üzbegisztán vezető bűnözői között tartanak számon.

Rahimov pénteken a szövetség honlapján úgy fogalmazott: őszintén reménykedett és hitt benne, hogy a sport és a politika elválasztható egymástól. Álláspontja szerint a politikai indíttatású kritikák megkérdőjelezték az AIBA fejlődését.

"Már korábban is többször kijelentettem, de ismét megerősítem, hogy az ellenem felhozott vádak politikailag motivált hazugságokon alapultak. Bízom benne, hogy érvényesül az igazság. Mindazonáltal mindig is azt mondtam, hogy soha nem helyezem magam az ökölvívás fölé, és elnökként kötelességem mindent megtenni, ami a sportág és a sportolók érdekeit szolgálja" - fogalmazott a 67 éves Rahimov.

Hozzátette, nem mondott le a posztjáról, nincs szó tisztújításról, de hamarosan egy ideiglenes elnök helyettesíti majd a szervezet élén. Az AIBA alapszabálya szerint az ügyvezető elnök az öt alelnök közül kerül ki, márpedig a többségük Rahimov támogatója. A végrehajtó bizottság tagjai a hétvége folyamán telefonon tanácskoznak majd.

A kapcsolat befagyasztása azt jelenti, hogy

a NOB felfüggesztette az AIBA-nak szánt pénzek kifizetéseit, a szövetség pedig nem használhatja az olimpiai ötkarikát és a 2020-as nyári játékok emblémáját.

Az AIBA nem lehet kapcsolatban a tokiói olimpia szervezőivel, a jegyeladásokat sem intézheti a sportág versenyeire, sőt a kvalifikációs rendszert sem határozhatja meg, nem tervezhet tesztversenyt a japán fővárosba és az olimpiai bokszprogramot sem alakíthatja ki. A NOB vizsgálóbizottságot hozott létre, amely az AIBA helyzetével foglalkozik. Az olimpia ökölvívótornájáról júniusban, a NOB lausanne-i ülésén születhet döntés. Akkor dőlhet el, milyen formában szerepel a sportág a tokiói programban, illetve ki szervezi a versenyeket, és miként lehet kijutni az ötkarikás játékokra.

A múlt hónapban az AIBA azt közölte, hogy adóssága a tavalyi 18 millió dollárról 15,6 millió dollárra csökkent.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
2024. november 21. 15:15
×
×
×
×