393.15
366.96
66537.27
Wimbledon, 2017. július 12.A brit Andy Murray játszik az amerikai Sam Querrey ellen a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében Wimbledonban 2017. július 12-én. (MTI/EPA/Will Oliver)
Nyitókép: MTI/EPA/Will Oliver

Murray bicegve búcsúzott

Öszettes vereséget szenvedett utolsó ausztrál nyílt bajnokságán Andy Murray, a britek háromszoros Grand Slam- és kétszeres olimpiai bajnok teniszezője.

A 31 éves volt világelső - aki pénteken bejelentette, hogy csípőproblémái miatt legfeljebb a wimbledoni tornáig fog versenyezni - a spanyol Roberto Bautista Aguttól kapott ki hétfőn 4 óra 14 perces mérkőzésen, 6:4, 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 6:2 arányban. A Melbourne-ben ötször döntős Murray láthatóan bicegett, sántikált a labdamenetek között, de a meccs nagy részében egyenrangú ellenfele volt a 22. kiemeltnek.

A kétszeres címvédő Roger Federer ugyanakkor magabiztosan kezdte meg az Australian Opent, három szettben (6:3, 6:4, 6:4) búcsúztatva Gyenyisz Isztomint, hetedik találkozójukon is legyőzve az üzbég játékost. A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztárra a második fordulóban a selejtezőből érkezett brit Dan Evans vár, aki 189. a világranglistán.

A nőknél is ott lesz a tavalyi bajnok a 64 között: a dán Caroline Wozniacki két sima szettben verte a belga Alison van Uytvancket, aki címvédőként indul februárban a budapesti tornán.

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.