Infostart.hu
eur:
379.98
usd:
324.96
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Charles Leclerc, a Sauber monacói versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Orosz Nagydíjának otthont adó Szocsi Autodrom versenypályán rendezett sajtótájékoztatón 2018. szeptember 27-én. A futamot szeptember 30-án rendezik. (MTI/EPA/Srdjan Suki)
Nyitókép: Srdjan Suki

Charles Leclerc: nem leszek Vettel másodhegedűse

A Ferrari 2019-es szezonra leszerződtetett 21 éves monacói tehetsége első idényében rögtön a világbajnoki címért fog hajtani, de ha nem felel meg a maranellóiaknak, természetesnek tartaná, hogy kirúgják.

Pilótát vált a 2019-es világbajnokságra a Ferrari Formula-1-istálló. A korábban egyéni vb-elsőséget is szerzett finn Kimi Räikkönen helyét a 21 éves Charles Leclerc veszi át, aki az F1 hivatalos internetes rádióadásának ("A rajtrácson túl") csaknem egyórás interjút adott. Ez pedig alkalmat adott neki néhány igen kemény kijelentésre.

A négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel mellé érkező monacói tehetség rögtön kijelentette, hogy ha lehetősége lesz rá,

rögtön a világbajnoki címért fog hajtani, nem lesz másodhegedűs.

Ezt kifejtve hangsúlyozta: év elején minden istállónál egyenlőek a feltételek, ezen pedig "csak akkor normális változtatni", ha egy csapat egyik versenyzőjének lecsökkennek az esélyei a világbajnoki elsőséget illetően; erre természetesen készen áll, ha Vettel mögött fog állni a vb-pontverseny megfelelő fázisában.

Az Alfa Romeo Sauber jelenlegi alkalmazottja ezzel párhuzamosan tisztában van vele, hogy ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, útilaput fognak kötni a talpára. De úgy érzi, képes lesz elbírni a rá nehezedő nyomást, amivel egyébként ő maga egyáltalán nem foglalkozik.

Kerek-perec kijelenti:

ha nem lesz elég jó jövőre, akkor ejtenie kell őt a Ferrarinak, ha viszont igen, akkor "megérdemli a helyét"

- foglalta össze a hosszú beszélgetést a Vezess.hu.

A Ferrari emberemlékezet óta nem szerződtetett ennyire fiatal pilótát.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×