0
2024. március 19. kedd Bánk, József
Nyitókép: Domanits András - infostart.hu

Ricciardo volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

A pilóták viszonylag nagy melegben, 28 fokban és 48 fokos aszfalton róhatták a hétvége első gyakorló köreit a Hungaroringen.

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája autózta a leggyorsabb köridőt a 33. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki első szabadedzésén.

Az edzésen sokáig a világbajnoki pontversenyben második, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája vezetett, 30 perccel a leintés előtt azonban Ricciardo elérte azt a köridőt, amelynél jobbat aztán egyik riválisa sem tudott összehozni.

Vettel hátránya csupán 79 század másodperc a második helyen, míg a harmadik helyezett Max Verstappen (Red Bull) csak 88 századdal maradt el csapattársának idejétől.

A címvédő és szintén négyszeres világbajnok, a Hungaroringen korábban már ötször futamgyőztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) az ötödik pozícióban zárta a gyakorlást.

A monacói Charles Leclerc helyett ezen az edzésen az olasz Antonio Giovinazzi kapott lehetőséget a Sauber volánja mögött. Bár csak 18. lett, így is négy tizedmásodperccel gyorsabb köridőt futott, mint csapattársa, a svéd Marcus Ericsson, aki többször is megcsúszott, megpördült az edzés ideje alatt, és szemmel láthatóan nagy küzdelmet jelentett neki a pályán tartani a versenyautót.

A második szabadedzést 15 órától rendezik a mogyoródi aszfaltcsíkon.