394.24
369.95
65045.06
Világbajnok a női páros és a négyes

Hat érmet szereztek a magyarok a racicei kajak-kenu világbajnokságon. Aranyérmes lett a Hagymási, Szabó kajakpáros női 200 méteren.

A Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Ceiner Benjámin, Pauman Dániel alkotta csapat második lett a férfi kajaknégyesek 1000 méteres döntőjében a racicei világbajnokságon. A vezérevezős Kammerer Zoltán, aki 20 éve, az 1997-es viadalon is indult már, a 15. vb-érmét szerezte. A számot az ausztrálok nyerték.

A kenunégyesek 1000 méteres versenyén a Vasbányai Henrik, Varga Dávid, Sarudi Pál, Kiss Tamás alkotta magyar csapat nagy hajrával a negyedik lett.

Női K-1 1000 méteren Bodonyi Dóra az ötödik helyen végzett.

C-2 1000 méteren a Korisánszky Dávid, Mike Róbert páros a kilencedik lett.

Az első 200 méteres fináléban a kajakozó Lucz Dóra volt érdekelt, és a nyolcadik helyen ért célba. Az új-zélandi Lisa Carrington nyerte a számot.

A férfi kajakozók sprintszámában Horváth Bence nagy csatában lett ezüstérmes a nagy esélyes brit Liam Heath mögött.

A nap harmadik magyar érmét Takács Kincső szerezte: a női kenu egyesek 200 méteres távján harmadik lett remek hajrával.

A Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros bronzérmet szerzett 200 méteren.

A nők hasonló számában született meg a nap első magyar aranya: Hagymási Réka, Szabó Ágnes győzött. A magyar duó első felnőtt vb-jén szoros csatában előzte meg az olaszokat.

Nem sokat kellett várni az újabb magyar diadalra: 500 méteren a Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta alkotta egység nyert.

Férfi kenu 200-on Fekete Ádám a kilencedik lett.

Férfi K-4 500 méteren a B döntőben hatodik lett a Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán összetételű egység.

Férfi K-1 500-on Kopasz Bálint megnyerte a B döntőt.