Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Babos Tímea: Wimbledon a kedvenc tornám

A vereség ellenére hatalmas élmény volt a centerpályán döntőt játszani - mondta Babos Tímea, aki a francia Kristina Mladenoviccsal bejutott a wimbledoni teniszbajnokság párosversenyének döntőjébe, ahol az olasz Errani, Vinci kettős nyert. A versenyző kiemelte, hogy a fináléban döntő volt, hogy az olasz páros rutinosabb.

"Hatalmas élmény volt az egész két hét, nekem amúgy is Wimbledon a kedvenc tornám, úgyhogy nagyon örülök a sikernek. Most először játszottunk Kristinával (Kristina Mladenovic) együtt egy Grand Slam-tornán, az, hogy rögtön döntőzni tudtunk, szerintem hatalmas dolog. Nagyon-nagyon élveztük a játékot, a döntőt különösen, hogy a centerpályán tudtunk játszani. Ott nem igazán volt esélyünk, hiszen az ellenfél nagyon jól játszott, gyakorlatilag hibátlanul, ők sokkal rutinosabbak. Nem lehetünk elégedetlenek, hiszen a világelsőket, Roland Garros-győzteseket és még rengeteg jó párost vertünk meg, úgyhogy nagyon boldog vagyok az eredménnyel" - hangsúlyozta.

"A világelső páros legyőzése nagy lökést adott, nagyon nehéz meccs volt, a második szettben két pontra voltunk a kieséstől, döntő szettben tudtunk végül nyerni. A következő meccs is nagyon nehéz volt, ott a döntő szettben break hátrányban is voltunk, aztán az elődöntő picit könnyebb volt, akkor magas szinten játszottunk és nagyon akartuk a döntőt" - idézi fel Babos Tímea.

"Az, hogy ott voltunk Wimbledonban, és nagy pályákon, hatalmas közönség előtt tudtunk játszani, mind segítette a továbblépésünket is. A döntőben aztán a rutin mindenképpen számított, ők már rengeteg döntőt játszottak, nagyon akarták a győzelmet, ez az egyetlen Grand Slam, amit még nem nyertek meg. Túl magas szinten játszottak aznap, nem adtak semmi könnyű pontot, kétszázzal megütött első szervákból nyerőket kaptunk vissza, ilyen napot fogtak ki, amikor szerintem senkinek a világon nem volt esélye ellenük" - mondta a teniszező.

"Együtt maradunk Kristinával, de ebben a hónapban már nem játszunk, én egy 100 ezer dolláros versenyen indulok még, majd egy kis pihenő következik, Kristina is pihen. Legközelebb Amerikában fogunk találkozni, az US OPEN Series-en és az US OPEN-en, majd az ázsiai túra következik, ahol egyéniben szerepelünk mindketten, ott elindulunk párosban is, hiszen cél lehet az évvégi vb-re is bekerülni" - mondta.

További részletek a molcsapat.hu oldalon

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Kaposváron tartottak újabb háborúellenes gyűlést, Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János építési és közlekedési miniszter volt a két főszereplő. Mindenki szorozza meg a gázszámláját hárommal, ez lenne, ha nem lenne rezsicsökkentés – mondta Orbán Viktor, aki szerint „ha Magyarországra egy brüsszelita kormány jön, akkor a gyerekeinket egyszer csak el fogják vinni a háborúba, és ott fognak állni fegyverben Ukrajnában.”
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Zajlanak a béketárgyalások, Oroszország félelmetes Cirkon rakétákkal bombázza Ukrajnát - Háborús híreink szombaton

Zajlanak a béketárgyalások, Oroszország félelmetes Cirkon rakétákkal bombázza Ukrajnát - Háborús híreink szombaton

Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna tegnap megkezdte a legelső háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról. A Fehér Ház "produktívnak" nevezte az egyeztetés első napját, amely ma is folytatódik. Oroszország eközben szombat hajnalban támadást indított Ukrajna két legnagyobb városa, Kijev és Harkiv ellen, a csapásokban egy ember meghalt és legalább tizenöten megsebesültek. A zárt ajtók mögött zajló tárgyalások során biztonsági mechanizmusok és pufferzónák is szóba kerültek, de a legnagyobb kérdésnek továbbra is a Donbász hovatartozása számít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×