357.75
68180.99
2024. május 17. péntek Paszkál

A Bayern kiütötte a Manchester Cityt a BL-ben

A Bayern München kiütötte a Manchester Cityt. A Real Madrid négy lőtt a Köbenhavn csapatának. A nap meglepetése az Olympiakosz fölényes brüsszeli győzelme és a Galatasaray torinói pontszerzése.

A manchester United Donyeckben, a Sahtar ellen játszik. David Moyes kilenc (!) helyen megváltoztatta a West Brom elleni bajnokit elvesztő kezdőcsapatát. A sérültnek mondott Robin van Persie játszik, Wayne Rooney ellenben nem.

Madridban Iker Casillas ismét a kapuban, Gareth Bale ellenben sérülése miatt kimaradt. Isco és Sergio Ramos sem játszik. Ancelotti nem számít nehéz mérkőzésre.
Vezet a Paris Saint-Germain! Gyors támadás végén Zlatan Ibrahimovic talált a kapuba. PSG-Benfica 1-0.
A címvédőnek hat perc kellett az első gólhoz. A 2012-2013-as idény legjobb európai játékosa megmutatta, miért választották a legjobbnak. Gólszerző: Franck Ribéry. Huszonkét méterről ágyúzta a kapuba a labdát. (Tegyük azért csendben hozzá a Joe Hart-rajongók bánatára: kapushiba volt.)  Manchester City-Bayern München 0-1.
Meglepetés Brüsszelben. Mitroglu góljával vezetnek a görögök. Anderlecht-Olympiakosz 0-1
Újabb vendégcsapat került előnybe. Danny Welbeck a gólszerző Donyeckben. Sahtar-Manchester United 0-1
Ahogy a Marca írta: Cristiano Ronaldo, mindig Cristiano Ronaldo. CR7 már a negyedik góljánál tart a BL-idényben. A portugál pályafutása 100. BL-mérkőzésén szerepel. Real Madrid-FC Köbenhavn 1-0.
Brazil gólszerzőnk is van már. Marquinhos egyáltalán nem volt gólerős az előző állomáshelyén, Rómában. A PSG-ben annál inkább. Hétvégi bajnoki gólja után megint a kapuba talált. PSG-Benfica 2-0
A Benfica csak ötödik a portugál bajnokságban - lehet, hogy nem véletlenül. A PSG ellenben lendületben, Zlatan Ibrahimovicújabb góljával már 3-0. PSG-Benfica 3-0
Tényleg nem vagyuk szűkében a meglepetéseknek, miként a vezető vendégcsapatoknak sem. A török Galatasaray Didier Drogba góljával előnybe került Torinóban. Juventus-Galatasaray 0-1.
Még a félidő előtt az utolsó pályán is megszületett a gól: Rolfes találatával a Bayer Leverkusen előnybe került. Leverkusen-Real Sociedad 1-0.
Néhány percen belül négy újabb vendéggól esett. Németországban Carlos Vela tizenegyesét Leno kapus ugyan kiütötte, de a mexikói másodszorra már nem hibázott. Leverkusen-Real Sociedad 1-1
Még tovább érik a meglepetés Brüsszelben. Az Olympiakosz már két góllal vezet, Mitroglu újabb gólt lőtt. Az Anderlecht kapott két gólt, kihagyott egy büntetőt 0 nem áll jól. Anderlecht-Olympiakosz 0-2
A Bayern immár könnyűvé tette a maga számára a mérkőzést Manchesterben. Thomas Müller és Arjen Robben is lőtt egy-egy gólt. Manchester City-Bayern 0-3
A Real Madridnak sincsen gondja. Cristiano Ronaldo fejesével eldőlt a mérkőzés. Real Madrid-FC Köbenhavn 2-0.
Itt az újabb madridi gól: Angel Di María is feliratkozott a góllövőlistára. Real Madrid-FC Köbenhavn 3-0.
A nap egyik főszereplője a görög Kosztasz Mitroglu. Huszonöt éves, Kavalában született, majd a szüleivel Németországba költözött, ott nőtt fel, csak 19 éves kora óta él ismét hazájában. De már túljár a 22. válogatottságán. Mesterhármast lőtt a Bajnokok Ligájában. Anderlecht-Olympiakosz 0-3
Ettől féltek a Man United szurkolói. A Sahtar csak összehozott egy gólt, a brazil Taison lőtte, Vidics hibája után. Sahtar-Manchester United 1-1
Ki tudott egyenlíteni a Juventus, Kassai Viktor Bulut Quagliarella elleni szabálytalansága után a büntetőpontra mutatott, a tizenegyest pwedig Arturo Vidal gólra váltotta. Juventus-Galatasaray 1-1
Manchesterben szépített Álvaro Negredo. Manchester City-Bayern 1-3
Tíz főre olvast a Bayern, Jerome Boateng kapott piros lapot. "Szegény", korábban éppen a Manchester City játékosa volt.
Vezet a Juve a Galatasaray ellen! Andrea Pirlo beadása után Fabio Quagliarella fejjel bevette Fernando Muslera kapuját. Juventus-Galatasaray 2-1
Egyetlen csapat sem mehet biztosra, ha az ellenfélnél Didier Drogba is játszik. Az elefántcsontparti előkészítése után Umut Bulut kiegyenlített. Juventus-Galatasaray 2-2.
A Madrid az isztambuli hat után most négyig jutott, Angel di María újabb gólja. Real Madrid-Köbenhavn 4-0
Gól a 90. percben Leverkusenben: Jens Hegeler megszerezte a győztes gólt. Leverkusen-Real Sociedad 2-1

A-csoport

Bayer Leverkusen-Real Sociedad 2-1

Sahtar Doneck-Manchester United 1-1

1. Manchester United 4 (5-3), 2. Sahtar Doneck 4 (3-1), 3. Leverkusen 3, 4. Real Sociedad 0.

CSZKA Moszkva-Viktoria Plzen 3-2

1. Bayern München 6, 2. Manchester City 3 (4-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Viktoria Plzen 0

Németh Erzsébet: egy beteg társadalom következménye a politikai merénylet

Ilyen merényletet csak mentálisan sérült emberek követnek el, de "táptalajként” mindenképpen kell alá egy egészségtelenül működő, megosztott "platformtársadalom”, amelyben a gyűlölködés elfogadottá vált – mondta az InfoRádió által megkérdezett szociálpszichológus.
2024.05.17. péntek, 18:00