361.72
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Szalai Ádám csapata másodszor is győzött a BL-ben

Szalai Ádám csapata két mérkőzés után hat ponttal vezeti csoportját a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Ugyancsak két győzelemmel rajtolt a Barcelona, az Atlético Madrid és az Arsenal. A Barcelona nagyon nehezen nyert, Amszterdamban a hosszabbításban esett mindkét gól.

A Schalke aligha akar vadul támadni Bázelben. Szalai Ádám csak a kispadon kapott helyet, Kevin-Prince Boateng az (ál)csatár.

Bukarestben a Chelsea a Mata, Fernando Torres, Schürrle hármassal támad(gat), Eto'o és Willian a kispadon.
Messi nem játszik Glasgowban, de ez nem ok arra, hogy a Barcelona ne dugja el a labdát a Celtic elől.
Erre vágytak az Ágyúsok: máris vezet az Arsenal! Mesut Özil megszerezte az első gólját új klubja színeiben. A török-német középpályás bevette Pepe Reina hálóját. Az előkészítő az ugyancsak nagy formában lévő Aaron Ramsey volt.  Arsenal-Napoli 1-0
Fernando Torres térde megsérült, Samuel Eto'o máris a pályán Bukarestben.
Szenzációsan futballozik az Arsenal! Új szupercsapat van kilakulóban Európában? Egy érv az igen mellett: Olivier Giroud belőtte a hatodik gólját a szezonban, Özil passza után. Arsenal-Napoli 2-0.
Vezet a Dortmund is a csoport második mérkőzésén. Klopp csapata egy remek kontrát fejezett be, Mktarjan, Durm, majd Lewandowski volt a labda útja. Borussia Dortmund-Olympique Marseille 1-0.
Vezet a Chelsea Bukarestben! Ramires. André Schürrle Samuel Eto'ót hozta játékba, akinek labdáját a brazil középpályás a kapuba lőtte. Steaua-Chelsea 0-1.
Ami nem sikerült a Real Madridnak, máris sikerült a Portónak. A portugálok Jackson Martínez találatával vezetnek az Atlético ellen. FC Porto-Atlético Madrid 1-0.
Fél óra eltelt a hét mérkőzésen, már csak Amszterdamban, Glasgow-ban és Bázelben nincsen gól.
A Chelsea kezdheti magát biztonságban érezni - legalábbis erre a 90 percre. Georgievski öngólja után már két gól az előnye. Steaua-Chelsea 0-2
Szép lassan mindenütt eltelt az első félidő. Érdekes, hogy egyik mérkőzésen sem tudott mindkét csapat gólt szerezni.
Megkezdődtek a második félidők.
Marco Reus növelte a BVB előnyét. Fura, de nagyon látványos gól volt, 30 méteres szabadrúgásból. A Kicker szerint egyébként eddig 27 passza volt a gólszerzőnek, s még egyet sem rontott el.  Borussia Dortmund-Olympique Marseile 2-0
Szép estéje van az angoloknak. Vagy legalábbis az angol kluboknak, mert a Chelsea és az Arsenal kezdő tizenegyében összesen négy angol futbalista volt. Lényeg a lényeg: a nagy napot kifogó André Schürrle újabb jó akciója, majd Oscar passza után Ramires már a második gólját szerezte. A Kékek pedig a harmadikat. Steaua-Chelsea 0-3
Vezet a Schalke! Egy szöglet után a roszul mentett labdát Julian Draxler 22 méterről bikázta a Basel kapuját. Szalai Ádám már a gyepen ünepelte a gólt, az első félidő utolsó pillanataiban beállt Farfán helyére. Basel-Schalke 0-1
Kiegyenlített az eltiltott Diego Costa nélkül játszó Atlético Madrid a Sárkányok stadionjában. Egy szabadrúgás után a középhátvéd Diego Godin fejelte a portugálok hálójába a labdát. FC Porto-Atlético Madrid 1-1
Megtört a jég Glasgowban. A Scott Brown kiállítása miatt tíz emberrel játszó Celtic ellen Cesc Fabregas helyezte a csereként beállt Alexis Sánchez beadása után a kapuba a labdát. Celtic-Barcelona 0-1
A Dortmund számára formalitás az utolsó tíz perc. Robert Lewandowski tizenegyesből növelte az előnyt. Borussia Dortmund-Olympique Marseille 3-0
Le a kalappal az Atlético előtt! Úgy fest, hogy a Real Madrid legyőzése után 72 ótán belül újabb értékes skalpot gyűjt. Arda Turan megszerezte a vezetést Portóban. FC Porto-Atlético Madrid 1-2
A Milan ráfizetett túlságosan magabiztos játékára. Stefano Denswil, a hollandok suriname-i származású középhátvédje kihasználta, hogy senki sem zavarta, s 90. percben a kapuba fejelte a labdát. Ajax-Milan 1-0
Mégis akad angol gólszerző két angol csapat győzelmének a napján. A Chelsea negyedik gólját Frank Lampard szerezte Bukarestben. Steaua-Chelsea 0-4.
A Milannak volt visszaút. A mérkőzés utolsó lövése Mario Balotellié volt, tizenegyesből. Berúgta. Ajax-Milan 1-1.
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
E csoport:
FC Basel (svájci)-FC Schalke 04 (német) 0-1
Steaua Bucuresti (román)-Chelsea (angol) 0-3
Az állás: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Chelsea 3 (4-2), 3. FC Basel 3 (2-2), 4. Steaua Bucuresti 0

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-Olympique Marseille (francia) 3-0
Arsenal (angol)-Napoli (olasz) 2-0
Az állás: 1. Arsenal 6, 2. Dortmund 3 (4-2), 3. Napoli 3 (2-3), 4. Olympique Marseille 0.