Infostart.hu
eur:
386.16
usd:
331.76
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Vitorlás világversenyek Balatonföldváron

Balatonföldvár a magyar vitorlássport idei fővárosa - ezzel a mottóval tartottak pénteken sajtótájékoztatót a Somogy megyei településen a szezon két hazai rendezésű világversenyéről, a Repülőhollandi-világbajnokságról és az Optimist Európa-bajnokságról.

Május 24. és június 1. között, 1996 és 2005 után harmadik alkalommal rendezik meg Balatonföldváron a Repülőhollandi-vb-t. A vb-re 19 nemzet 85 egysége nevezett a világ minden tájáról, s a fő esélyesnek a címvédő Majthényi Szabolcs, Domokos András párost tartják a szakemberek. A Balatonföldvári Spartacus SE kettőse tizedik vb-aranyérméért száll harcba úgy, hogy saját közönsége előtt még egyszer sem jutott el az első helyig (mindkétszer ezüstérmet nyert).

"Természetesen célunk az újabb aranyérem megszerzése, de tudjuk, hogy hazai környezetben nem lesz könnyű a dolgunk." - fogalmazott Majthényi Szabolcs. - "Nemcsak a versenyzésre kell összpontosítanunk, hanem szervezési feladataink is lesznek, és a versenyzőtársak is minket találnak majd meg, ha bármiben segítségre szorulnak. Mi szívesen segítünk, és azt valljuk, az dönt majd, hogy ki milyen szellemi állapotban áll oda a rajthoz. Jól ismerjük a Balatont, de a szél mindig kiszámíthatatlan errefelé."

A szezon másik nagy versenyének, a Windows Optimist Eb-nek június 29. és július 7. között ad otthont Balatonföldvár. Az utánpótláskorúak népszerű hajóosztályában várhatóan 250 versenyző méri majd össze ügyességét.

A település polgármestere, Holovits Huba elmondta: Balatonföldvár története összeforrt a magyar vitorlássport történetével, így természetes, hogy a helyi önkormányzat mindenben segíti a két rendezvényt. A földváriak arra is odafigyelnek, hogy a helyi fiatalok ingyenes képzéseken sajátítsák el a sportág alapjait.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×