392.27
366.85
67039.3

Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Fradi az NB I-ben

A Pécs a 70. percben még 2-0-ra vezetett, végül azonban 3-2-re kikapott a Ferencváros otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A nap korábbi mérkőzésén: Videoton-Újpest 1-1.

Az Üllői úton az első perctől a Ferencváros játszott veszélyesebben, a szünet előtt mégis a Pécs szerzett vezetést egy okos, szépen kivitelezett szabadrúgásgóllal. A második félidő egy újabb vendégtalálattal kezdődött, így nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak, akik nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, s végül elérték a céljukat, sőt, a hosszabbításban egy szögletet követően a győzelmet is megszerezték.

Székesfehérváron a Videoton szurkolóinak legnagyobb ultracsoportja, a Red Blue Devils megalakulása 20. évfordulóját ünnepelve látványos élőképpel és tűzijátékkal rukkolt elő a találkozó előtt. A meccset ugyanakkor a lilák kezdték tüzesebben, gyors vezetésükhöz Bozsovics nagy kapusbakija is hozzájárult. A bekapott gól után a hazaiak magukhoz ragadták az irányítást, s egy szabadrúgás után sikerült egyenlíteniük. A szünetig főként mezőnyben csatáztak a felek, a legnagyobb eseményt a fehérvári hálóőr bizonytalan megmozdulásai jelentették.

A fordulás után többnyire az Újpest térfelén zajlott a játék, a Videoton nagy erőket mozgósított a vezető találat megszerzéséért, de a szervezetten védekező fővárosiak nem engedték gólhelyzetig jutni a hazai támadásokat. Az utolsó negyedórában már rendre hat játékos fejlődött fel a fehérváriak akcióihoz, de a kapu közvetlen közelébe csak a legvégén sikerült eljutniuk. A Videoton többet tett a sikerért, de az 1-1-es döntetlen igazságos eredménynek mondható.

Ferencváros - PMFC-Matias 3-2 (0-1)
Albert Stadion, 3500 néző. Jv.: Farkas
Ferencváros: Jova - Jovanovic, Otten (Máté, 93.), Gyömbér, Bönig - Somália, Orosz (Perics, 50.), Böde, Józsi, Jenner - Ionescu
PMFC-Matias: Dibusz - Bodnár, Fodor, Panikvar - Horváth A., Akassou (Szatmári L., 46.), Lantos, Zeljkovic - Bajzát, Grumic (Nagy D., 85.), Wittrédi (Causic, 69.)
Gólszerzők: Böde (71., 94.), Perics (77.), illetve Wittrédi (39.), Bajzát (48.)

Videoton FC-Újpest FC 1-1 (1-1)
Székesfehérvár, 3000 néző. Jv.: Kassai
Videoton FC: Bozsovics - Szolnoki, Vinícius, Kaká, Héctor Sánchez (Paraiba, 66.) - Renato Neto, Sándor Gy., Kovács I. (Torghelle, 75.), Mitrovics (Oliveira, 30.), Gyurcsó - Nikolics
Újpest FC: Balajcza - Proesmans, Aarab, Chema Antón, Iandoli - Remili, Stanisavljevic, Balogh B., Szélesi, Christ - Kabát
Gólszerzők: Renato Neto (26.), illetve Remili (8.)