354.22
68673.84
2024. május 15. szerda Szonja, Zsófia

Az Arsenal és az Apoel is továbbjutott, de a szerdai a spanyolok estéje volt

Késő délután a ciprusi Apoel, este az Arsenal és a Leverkusen csatlakozott a Barcelonához és a Milanhoz, a szerdai BL-nap 16 résztvevője közül továbbjutóként. Az utolsó játéknap még óriási izgalmakat ígér, olyan rangadókkal, mint a Chelsea-Valencia, vagy a Porto-Zenit mérkőzés. Szerda este a spanyolok tettek ki különösen magukért: a Barcelona a Milant 3-2-re legyőzve biztosította be csoportelsőségét, a Valencia pedig BL-története legnagyobb különbségű győzelmét elérve ütötte ki Köteles László és Tőzsér Dániel csapatát, a belga Genket.

Olympique Marseille-Olympiakosz Pireusz 0-1
A csoport állása: 1. Arsenal 11 pont, 2. Olympique Marseille 7, 3. Olympiakosz Pireusz 6, 4. Borussia Dortmund 4

G csoport:
Zenit-Apoel 0-0
Sahtar-FC Porto 0-2
A csoport állása: 1. APOEL Nicosia 9 pont, 2. Zenit 8, 3. FC Porto 7, 4. Sahtar Doneck 2

H csoport
Milan-Barcelona 2-3
BATE-Viktoria Plzen 0-1
A csoport állása: 1. FC Barcelona 13 pont, 2. AC Milan 8, 3. Viktoria Plzen 4, 4.
BATE Boriszov 2

91. perc (22. 36): Donyeckben Rat öngóljával kialakult a végeredmény. (Sahtar-Porto 0-2)

90. perc (22. 35):
Kagava a mérkőzés utolsó lövésével szépített az Emiratesben, de az Arsenal így is nyert. (Arsenal-Dortmund 2-1)

89. perc (22. 34):
A Bayer Leverkusen fordított, Friedrich góljával a jelek szerint nyerni tud az így a csoportelsőséget (egyelőre) átengedni kénytelen Chelsea ellen. (Leverkusen-Chelsea 2-1)

87. perc: (22. 27):
Robin van Persie legkönnyebb 2011-es gólját lőtte, pedig volt eddig bőven belőle. A Dortmund a kiesés szélén. (Arsenal-Borussia Dortmund 2-0)

84. perc (22. 24.):
Az Olympique Marseille-ről írottak törlendők, Megyeri Balázs és csapata vezet a Stade Vélodrome-ban. Fetfatszidisz gólja hozta meg a görögök számára a győzelem esélyét. (OM-Olympiakosz 0-1)

81. perc (22.. 21.):
Már hét Valenciában. Costa az újabb gólszerző. (Valencia-Genk 7-0)

79. perc (22. 19):
A brazil Hulk nagyon fontos gólt lőtt Donyeckben, a Portio óriási mérkőzésre készülhet a zenit ellen az utolsó körben. (Sahtar-Porto 0-1)

75. perc (22. 15):
Negyedórával a zárás előtt mindössze két csapat áll továbbjutásra a már biztosan nyolcaddöntős Barcelona, Milan és Apoel mellett: az Arsenal és az Olympique Marseille.

73. perc (22. 13):
Egy svájci válogatottnak sikerült, ami Michael Ballacknak nem. A másodpercekkel korábban beállt Eren Derdiyok az első labdaérintésével  legyőzte Petr Cecht. (Leverkusen-Chelsea 1-1)

70. perc (22. 10):
A Genk rosszabbul áll, mint ahogy a Stamford Bridge-en végzett. Pablo, majd Aduriz is bevette Köteles hálóját, már féltucatnál jár a Túria-part legjobb futballcsapata. (Valencia-Genk 6-0)

64. perc (22. 04):
Megint vezet a Barcelona, Xavi juttatta előnyhöz a csapatát. Messi passza egészen nagyszabású volt a gól előtt. (Milan-Barcelona 2-3)

61. perc (22. 01):
Leverkusenben Petr Cech kétszer is nagy bravúrral hárította egykori klubtársa, Michael Ballack kísérletét. Ballack előbb ollózással, majd közeli lövéssel próbálkozott, hiába.

22. 00:
Néhány érdekes statisztika az Infostrada gyűjtéséből. 2003 óta nem szerzett senki olyan rövid idő alatt mesterhármast a BL-ben, mint most Roberto Soldado. (Akkor Alan Shearer vágott hármat a Newcastle színeiben a Bayer Leverkusennek.) Lionel Messi gólja az argentin 44. találata volt a nemzetközi kupaporondon. Ez rekordbeállítás egy dél-amerikai játékostól, Messi utolérte a perui Claudio Pizarrót. A Milan eddig csak egyszer, 1994. november 23-án segítette öngóllal ellenfelét a BL-ben. Ma is november 23-t írunk... Akkor egyébként Franco Baresiről került a hálóba labda.

54. perc (21. 54): Kiegyenlített a Milan, akárcsak a Nou Campban szeptemberben, most is 2-2. Igaz, van még hátra szűk fél óra. A gólszerző Kevin-Prince Boateng. Aki eddig nem tudta róla, csak ezt a gólt látja, annak sem lehetnek kétségei arról, mekkora tehetség a ghánai-német. (Milan-Barcelona 2-2)

53. perc (21. 53):
Az Arsenal is megszerezte a vezetést. Nagy összegben lehetett volna fogadni rá a mérkőzés előtt, Robin van Persie nem marad gól nélkül. Tényléeg nem maradt, szép fejessel szerzett vezetést, de legalább akkora az érdeme a nagy szólóval helyzetet teremtő Alex Songnak is. (Arsenal-Borussia Dortmund 1-0)

49. perc (21. 49):
Góllal kezdte a második félidőt a Chelsea. Didier Drogba megmutatta, hogy kár lenne őt leírni, sokadik fontos gólját lőtte a Kékek mezében. (Leverkusen-Chelsea 0-1)

40. perc (21. 25):
Soldado rövid idő alatt két gólt is szerzett, mesterhármasnál jár. Köteles Lászlót megint nem kímélik saját védői. Szegény egy félidő alatt éppen úgy egy négyest kapott, mint október 19-én a Chelsea ellen. (Valencia-Genk 4-0)

31. perc (21. 16):
Wolfgang Stark, Európa egyik sztárbírója tizenegyest adott a Barcelonának a San Siróban. A büntetőt értékesítő Lionel Messi utolérte Mario Gomez a BL-góllövőlista élén. (Barcelona-Milan 1-2)

28. perc (21. 13):
A BVB-nek balszerencséje van a londoni Emiratesben.: 28 perc alatt már kétszer is cserlni kényszerült. Bender után az ifjú csillag Mario Götze is lement a pályáról.

23. perc (21. 08):
A még gól nélkül álló mérkőzések közül a két német-angol párharcban a vendégek kezdtek jobban. A Chelsea és a Borussia Dortmund is jobban játszott ellenfelénél a mérkőzés első negyedében.

20. perc (21. 05):
A Milan egy másik volt Barcelona-játékosa is gólt szerzett, de ez már nagyobb örömöt okozott a San Siróban. Zlatan Ibrahimovic gólra váltotta Clarence Seedorf mesteri passzát. (Milan-Barcelona 1-1)

14. perc (20. 59):
Mark van Bommel gólt szerzett, vezet a Barcelona. 2006 tavaszán ez egy szimpla információ lett volna, ám a holland középályás immár a Milan tagja. A katalánok öngóllal vezetnek a San Siróban. Épp úgy vezetést szereztek, mint az első fordulóban a Milan a Camp Nouban. (Milan-Barcelona 0-1)

13. perc (20. 58):
Már 2-0 a Valenciának, úgy kezd a Genk, mint a Stamford Bridge-en. Soldado lőtte a másodikat.(Genk-Valencia 2-0)

20. 54:
Véget ért az este hét órakor kezdődött minszki mérkőzés. A Viktoria Plzen, egyetlen nem cseh játékosa, a szlovák Bakos góljával 1-0-ra nyert Fehéroroszországban.A csehek ezzel feljöttek a harmadik helyre a csoportban.(BATE-Viktoria 0-1)

8. perc (20. 53):
A Valencia kezdte a legjobban a maga mérkőzését, a brazil Jonas Oliveira bevette Köteles László kapuját. A Genkben két magyar is játszik, a kapus és Tőzsér Dániel. (Valencia-Genk 1-0)