357.11
68854.65
2024. május 17. péntek Paszkál

Már negyedik a Kecskemét az NB I-ben

A Ferencváros magabiztosan győzte le az Újpestet az NB I 13- fordulójában. A zöld-fehéreken kívül csak a Kecskemét aratott magabiztos győzelmet,a Vasas egyetlen szerzett góllal bár, de ugyancsak három pontot gyűjtött. További két mérkőzés döntetlenre végződött. Eredmények: Ferencváros-Újpest FC 3-0, Vasas-Híd-MVM Paks 1-0, ZTE FC-FGSZ Siófok 1-1, Haladás Sopron Bank-Kaposvári Rákóczi 1-1, Kecskeméti TE-Lombard Pápa Termál FC 3-0

A Ferencváros hazai környezetben 3-0-ra legyőzte az ősi rivális Újpestet. A Ferencváros gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, a 7. percben pedig egy bal oldalon végigvitt akciót befejezve, Pölöskei révén már meg is szerezte a vezetést. Négy perccel később kettővel vezethetett volna a hazai csapat, de Hakola 11-esét Balajcza hárította. A folytatásban is főként hazai lehetőségeket lehetett feljegyezni, majd a 37. percben újabb góllá érett a ferencvárosi fölény, ezúttal Somalia volt a befejező.

A fordulást követően az Újpest irányította a játékot, de ekkor már a zöld-fehéreknek - biztos vezetésük tudatában - nem is kellett erőltetniük a támadásokat. A lila-fehérek becsülettel próbálkoztak, de komolyabb helyzetig nem jutottak el. A végeredményt aztán a csereként beállt Lisztes állította be az utolsó percben.

A Zalaegerszeg a 13. forduló után is nyeretlenül áll. Bátran kezdett a Siófok a hitehagyottan, önbizalom nélkül játszó ZTE ellen. A Balaton-partiak több helyzetet alakítottak ki, melyből egyet értékesítettek. A ZTE elképzelés nélkül, gyengén játszott.
Szünet után továbbra is gyengélkedett a hazai csapat, a vendégek több lehetőséget hagytak kihasználatlanul. A hajrában a ZTE nagy erőket mozgósított, végül egy 11-esből sikerült pontot mentenie.

A szombathelyi Haladás döntetlent játszott a vendég a Kaposvárral. A Haladás lépett fel támadólag az első félidőben, ám a vendégek remekül megszervezték játékukat, így a hazaiak csak szenvedtek. Az egyenlő erők küzdelme végül a szünet előtti utolsó pillanatban szerzett váratlan góllal billent a hazaiak javára.
A második játékrész lüktetőbb játékot hozott, a Kaposvár támadott az egyenlítésért, a Haladás rohamozott az újabb gólért. A nagy rohanásból a vendégek jöttek ki jobban, sikerült egyenlíteniük. Az egy ponttal a Kaposvár lehet elégedettebb.

A Vasas hazai pályán 1-0-ra nyert a Paks ellen. Az angyalföldi csapat veretlenségi sorozata tovább tart, legutóbb augusztus 13-án vesztett bajnoki meccset. Bátran kezdett mindkét csapat, előbb a Paksnak volt több próbálkozása, majd a Vasas vette át az irányítást.
A kilencedik percben a vendégek részéről Böde Dániel óriási helyzetet hagyott ki, mert elbotlott cselezés közben, pedig már csak a kapussal állt szemben. A hazaiak is közel álltak a gólhoz, de Bárányos révén csak a kapufát találták el. A végig eseménydús első félidőben a helyenként mezőnyfölénybe kerülő angyalföldiek leginkább pontrúgásokból veszélyeztettek, gól azonban nem született.
A második felvonásban szigorított mezőnyvédekezésén mindkét együttes, negyed órát kellett várni az első jelentős helyzetre. A Vasas uralta a játékot, ám a labdanélküli mozgások hiánya miatt a hazaiak képtelenek voltak tervszerű támadásokat vezetni. Az utolsó tíz percben aztán ez is sikerült, fokozta a nyomást a házigazda, és Marko Simic jóvoltából megszerezte a győztes gólt.

A Kecskemét hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Pápa felett. A Kecskemét az első perctől kezdve nagy erőkkel rohamozott, míg a Pápa egyáltalán nem jutott el a hazaiak kapujáig, így a félidőig kialakult kétgólos kecskeméti előny megérdemelt volt.
A szünet után sem változott a játék képe, a biztos vezetés ellenére is a Kecskemét támadott és dolgozott ki helyzeteket. A 65. percben szerzett harmadik találat végleg eldöntötte a találkozó három pontjának sorsát.ZTE FC-FGSZ Siófok 1-1 (0-1)
Zalaegerszeg, 2656 néző, V: Németh Á.
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Bogunovic, Kovács Ge., Hidvégi - Kamber, Máté, Szakály D. (Turkovs 65.), Balázs (A. Delic 80.) - Meyé, Tököli
Siófok: Milinte - Kiss Zs., Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti (Horváth B. 66.), Kecskés, Huszák (Lattenstein 76.), Tusori, Szabó J. - Sowunmi (Bozovic 87.)
Gólszerzők: Meyé (86., 11-esből), illetve Szabó J. (44.)

Haladás Sopron Bank-Kaposvári Rákóczi 1-1 (1-0)
Szombathely, 5000 néző, V: Berger
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Nagy II G., Tóth P. - Sluka (Sipos 63.), Rajos, Kovács I. (Simon A. 87.), Halmosi - Vujovic, Oross (Horváth A., 46.)
Kaposvár: Hajdúch - Okuka, Graszl, Bank, Jánvári (Jammeh 77.) - Pavlovic (Peric 57.), Hegedűs, Pedro, Gujic - Balázs, Grumic (Alekseev 46.)
Gólszerzők: Vujovic (45.), illetve Peric (83.)

Vasas-Híd - MVM Paksi FC 1-0 (0-0)

Illovszky Stadion, 1500 néző, v.: Takács J.
Vasas-Híd: Ilizi - Sütő, Kovács I G., Gáspár, Casal - Mehmedagic, Farkas I B., Bárányos (Ferkó, 74.), Kulcsár D. (Simic, 60.) - Dajic (Jokic, 92.), Beliczky
MVM Paksi FC: Csernyánszki - Fiola, Éger, Heffler T., Csehi - Kiss T. (Montvai, 63.), Bartha (Magasföldi, 63.), Szatmári, Sipeki - Böde, Vayer
Gólszerző: Simic (86.)
Kiállítva: Beliczky (87.)

Ferencváros-Újpest FC 3-0 (2-0)

Albert Stadion, 12 ezer néző, v.: Kassai
Ferencváros: Jova - Maróti, Balog, Klein, Junior - Otten - Józsi, Jovanovic, Hakola (Abdi, 71.) - Somalia (Lisztes, 84.), Pölöskei (Tóth B., 78.)
Újpest: Balajcza - Szokol (Balogh B., 64.), Mihajlovic, Dvorschák (Rubus, 32.), Pollák - Tajthy, Markovic - Barczi, Kabát (Balajti, 75.), Simon - Rajczi
Gólszerzők: Pölöskei (7.), Somalia (37.), Lisztes (92.)

Kecskeméti TE-Lombard Pápa Termál FC 3-0 (2-0)
Kecskemét, 3000 néző, v.: Iványi
Kecskeméti TE: Németh G. - Maynard, Radanovic, Balogh B., Mohl - Savic, Cukic (Gyurcsó, 54.), Bertus (Hegedűs, 84.) - Lencse, Stokic (Foxi, 75.), Bori
Lombard Pápa Termál FC: Szűcs L. - Nagy S., Tóth G., Rodenbücher, Présinger - Ganugrava, Horváth L. - Puri (Zulevs, 58.), Maric (Németh M., 58.), Lovrencsics - Ferenczi
Gólszerzők: Stokic (18.), Bori (33.), Savic (65., 11-esből)

Politológus a Fico-merényletről: elkezdhetünk hozzászokni az ilyesmihez

A szlovákiai társadalom hosszú ideje nagyon feszült, és a politikusok a merénylet után is inkább hergelnek, mintsem nyugtatnak – mondta az InfoRádióban a szlovákiai Fórum Intézet elnöke. Öllös László politológus, filozófus szerint a kampány hátralévő része a Robert Fico elleni támadásról szól majd, és a meglőtt kormányfő pártjának támogatottsága növekedni fog.
2024.05.17. péntek, 18:00