392.27
366.85
67039.3

Vettel ott folytatja, ahol abbahagyta

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull versenyzője nyerte az idei Formula-1-es szezon első nagydíjának időmérő edzését: 1:23.529-es idejétől még a második helyezett mclarenes Lewis Hamilton is majd' egy másodperccel rosszabbat futott. A harmadik Vettel csapattársa, Mark Webber lett.

Sebastian Vettel kétséget sem hagyott afelől, hogy remek formában van, a Red Bull pedig nagyszerű autót rakott össze a 2011-es évre is. A világbajnoki címvédő német az idénynyitó Ausztrál Nagydíj időmérőjének mindhárom szakaszát megnyerte, a végjátékban elért 1:23.529-es köridejével pedig kényelmesen foglalta le helyét a pole pozícióban.

Nem sok hiányzott a totális Red Bull-dominanciához, Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) azonban az utolsó másodpercekben megelőzte a hazai közönség előtt autózó Mark Webbert, így ő indulhat Vettel mellől a magyar idő szerint vasárnap reggel nyolc órakor kezdődő versenyen.

A negyedik helyre a másik mclarenes, Jenson Button futott be, akit a jobbik Ferrari-pilóta, Fernando Alonso követ a listán. A kétszeres világbajnok spanyol csapattársa, Felipe Massa csak a nyolcadik lett. A brazil számára nem volt leányálom az időmérő: az első szakaszból hajszál híján jutott tovább, míg a harmadikban megpördült, miközben a boxutcából a pályára tartott.

A Renault orosz versenyzője, Vitalij Petrov ismét megmutatta, hogy van keresnivalója a mezőnyben: a hatodik helyen végzett. Újdonsült csapattársa, a ralibalesete után lábadozó Robert Kubicát helyettesítő Nick Heidfeld viszont pocsékul kezdte az évet: teljesítménye csak a 18. helyre volt elég.

Az időmérő megmutatta, hogy a teszteredményekből nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni: a Mercedesek továbbra sem érnek fel az élcsapatokhoz. Nico Rosberg a hetedik helyig jutott, a barcelonai tesztet megnyerő hétszeres világbajnok Michael Schumacher azonban nem tudott bekerülni a kvalifikáció harmadik szakaszába, és a 11. lett.

A Sauber és a Toro Rosso mutat némi javulást a tavalyi eredményekhez képest: Kamui Kobajasi ls Sebastian Buemi az első tíz között végzett, míg a két csapattárs, Jaime Alguersuari és az újonc Sergio Perez a 12., illetve a 13. pozícióból rajtolhat.

Két másik elsőversenyes, a Force Indiánál szereplő Paul di Resta, és a Williamsnél bemutatkozó Pastor Maldonado elkönyvelheti, hogy gyorsabb volt, mint csapattársa. Adrian Sutil és Rubens Barrichello ugyanis képtelen volt nagyob hiba nélkül teljesíteni az edzést. Előbbinek épp hogy sikerült elkerülnie a falat, amikor megpördült a pályán, utóbbi pedig egy ügyetlen fékezés után a kavicságyban találta magát, mielőtt befejezhette volna gyorskörét a második szakaszban.

A Formula-1-hez tavaly csatlakozott csapatok egy helyben topognak: a Lotus- és Virgin-pilóták legalább képesek voltak a 107 százalékos szabálynak megfelelő időt teljesíteni, a Hispania versenyzői azonban nem. Hogy indulhatnak-e holnap, az a többi istálló döntésétől függ.