Infostart.hu
eur:
354.21
usd:
311.45
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Felfüggesztette az MLSZ a zártkapus büntetéseket

Felfüggesztette a zártkapus mérkőzésekről hozott korábbi döntését a Magyar Labdarúgó Szövetség. Az szervezet mai rendkívüli tanácskozásán úgy határozott, hogy az augusztus 27-i elnökségi ülésig minden pályán beengedik a szurkolókat, de következetesen alkalmazva folytatják a FIFA és az UEFA gyakorlatát, és változatlanul kiállnak a rasszizmussal szemben meghirdetett zéró tolerancia mellett.

Rendkívüli ülésen foglalkozott az MLSZ elnöksége az elmúlt napok és hetek sok vihart kavart témájával, a zártkapus mérkőzések kérdésével. A testület úgy foglalt állást, hogy valamennyi büntetést a legközelebbi, augusztus 27-i elnökségi ülésig felfüggeszti, ugyanakkor, következetesen alkalmazva a FIFA és az UEFA idevonatkozó elveit és gyakorlatát, változatlanul kiáll a rasszizmussal szemben meghirdetett zéró tolerancia, a labdarúgással össze nem egyeztethető, minden nemkívánatos jelenség elleni harc mellett.

Az MLSZ irányító testülete egyértelműen elfogadja a fegyelmi bizottság teljesen jogszerű, s az elnökség által hozott szabályokat minden szempontból törvényesen alkalmazó eddigi döntéseit, miközben be kell látni, hogy azok nem érték el a kívánt célt, egyre gyakoribbak a nemkívánatos megnyilvánulások a stadionok lelátóin, amiknek következtében szaporodnak a szankciók is - áll a közleményben. A szövetség irányítóinak nem az volt a szándéka, hogy kizárja a szurkolókat a bajnoki meccsekről, hanem a rendteremtés, a pályák normális légkörének biztosítása.

A most meghozott döntés értelmében a szövetség jogi bizottsága felülvizsgálja a szankciókra vonatkozó szabályozó rendszert. Egyúttal az elnökség felkéri az élvonalbeli klubok tulajdonosait, hogy a lehető legrövidebb időn belül, aktívan működjenek közre egy olyan új, konkrét terv kidolgozásában, amely a jövőben garantáltan biztosítja a bajnoki találkozók kulturált lebonyolítását.

Az MLSZ elnöksége állásfoglalásában leszögezi: nem eltörölte, csupán felfüggesztette a zártkapus mérkőzésekkel kapcsolatos büntetéseket, és az augusztus 27-i elnökségi ülésén véglegessé váló döntését jelentős mértékben befolyásolja majd, hogy a klubok addig milyen, mennyire hatékony javaslattal állnak elő.

A fegyelmi bizottság kedden határozott úgy, hogy az egyes mérkőzéseken előforduló nézőtéri rendbontások miatt a Ferencvárosnak, a Diósgyőrnek és a Zalaegerszegnek is le kell töltenie korábban kapott, ám akkor felfüggesztett büntetését, és egy-egy hazai bajnoki találkozót zárt kapuk mögött kell megrendeznie. Az NB I idei szezonjában az Újpest és a Videoton is tzárt kapuk mögött rendezett meg egy bajnokit.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×