362.14
68762.65
2024. május 8. szerda Mihály

Hosszú Katinka volt a vb egyik legeredményesebb hölgyversenyzője

A római világbajnokság mezőnyének egyik legeredményesebb úszója a 400 m vegyesen győztes Hosszú Katinka volt, aki az aranyérmes nők között egyedül mondhatja el magáról, hogy három egyéni számban állt fel a dobogóra. Ezt egyébként a férfiakkal együtt összesen csak négy úszó mondhatja el magáról!

A Los Angelesben tanuló, bajai sportoló a vasárnapi első helye mellett 200 m vegyesen és 200 méter pillangón is harmadik lett, így az egyéni éremtáblán a tizedik helyen végzett a nőknél. A német Britta Steffen ugyan eggyel több medált vihetett haza az olasz fővárosból, ezek közül kettőt azonban staféta tagjaként gyűjtött be.

A férfiak között sem volt olyan, aki háromnál több egyéni számban lett érmes: csupán a két amerikai sztár, Michael Phelps, Ryan Lochte és a tunéziai Uszama Melluli végzett Hosszúhoz hasonlóan három egyéni számban a dobogón - igaz, előbbi kettő kétszer nyert is. Phelps egyébként a legeredményesebb úszója lett a vasárnap zárult vizes vb-nek öt aranyával és egy ezüstjével.