Infostart.hu
eur:
363.65
usd:
310.57
bux:
132855.51
2026. április 28. kedd Valéria

Újabb Forma-1-es kémbotrány: 780 McLaren-tervrajz került a Renault-hoz?

A McLaren Forma-1-es istálló vezetői szerint a Renault tisztességtelen előnyhöz jutott azáltal, hogy megismerte a wokingi csapat titkos technikai adatait.

A wokingi csapat beadvánnyal fordult a Nemzetközi Automobil-szövetséghez, amelyben azt állítja, hogy a Renault "egyértelmű haszonra és tisztességtelen előnyre" tett szert azáltal, hogy birtokába kerültek a McLaren adatai.

A brit istálló jogi képviselője szerint "világos, hogy a McLaren titkos tervezési információit tudatosan, akarattal és széles körben terjesztették, illetve vitatták meg a Renault tervező és mérnöki csapatánál".

A McLaren állításai szerint a Renault 33 dokumentumhoz jutott a wokingiaktól 2006 szeptemberében szerződtetett mérnök, Phil Mackareth révén.

A brit csapat közleménye szerint 33 titkos technikai adatokat tartalmazó fájlról van szó, amelyet 11 floppy lemezre másoltak át. A dokumentumok több mint 780 tervrajzot tartalmaznak a 2006-os és 2007-es McLaren-autóról.

A McLaren állításai szerint a Renault 18 munkatársa, köztük a főtervező, Tim Densham, a technikai igazgató-helyettes, James Allison és a kutatásfejlesztésért felelős vezető, Robin Tuluie is ismerte a tervrajzokat.

Flavio Briatore, a Renault csapatfőnöke azt mondta: nem használták fel az adatokat.

A Nemzetközi Automobil-szövetség december 6-án tárgyalja az esetet.

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: Magyar Péter nagy bejelentést tett

Ukrajna: Magyar Péter nagy bejelentést tett

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel a leendő magyar miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
inforadio
ARÉNA
2026.04.29. szerda, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója
Jönnek a gigagyorsjelentések - Merre tovább a piacokon?

Jönnek a gigagyorsjelentések - Merre tovább a piacokon?

Vegyes mozgásokat lehet látni a héten a világ tőzsdéin, a befektetők most új impulzusokra várnak, amit hamarosan meg is kaphatnak. A héten lesz amerikai kamatdöntés és több nagy amerikai technológiai vállalat is közzéteszi a legfrissebb számait. Ezek mind hozhatnak nagyobb mozgásokat a tőzsdéken. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy folyamatos a híráramlás az iráni konfliktussal kapcsolatban is. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×