Infostart.hu
eur:
354.31
usd:
311.45
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Újra válogatott kerettag Beckham és Owen

Közel egy év után ismét tagja az angol labdarúgó-válogatott keretének David Beckham és Michael Owen.

Ismét tagja az angol labdarúgó-válogatott keretének David Beckham és Michael Owen.

A Real Madrid középpályása és a Newcastle United csatára legutóbb a tavaly nyári világbajnokságon viselte az angol nemzeti együttes mezét. A június 1-jei Brazília elleni barátságos mérkőzésre és az öt nappal későbbi, észtek elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő keretben mindkettejükre számít Steve McClaren.

Az angol szövetségi kapitány korábban lemondott a 32 éves korábbi csapatkapitányról, de Beckhamnek a Real Madridban mutatott formája meggyőzte a trénert.

"Mindenki ismeri David képességeit, és ő egy olyan játékos, aki segíthet nekünk győzni Észtország ellen. Nagyon fontos mérkőzés vár ránk, hiszen nyernünk kell, és ez a keret képes erre" - hangsúlyozta Steve McClaren.

Rooney-t kell pótolnia

Michael Owen közel egy éves sérülés után térhet vissza a Háromoroszlánosok közé, és rögtön jelentős elvárásokkal szembesülhet, ugyanis az eltiltott Wayne Roonye hiányában mindenki tőle várja a gólokat. A támadó pénteken már 90 percet játszott az angol B-válogatottban Albánia ellen.

A keretben két újonc is helyet kapott: a Reading játékosa, Nicky Shorey és a Blackburnben szereplő David Bentley első válogatottbeli fellépésére készülhet.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Új városnegyed születik Angyalföldön: ezért lehet a befektetők új kedvence

Budapest legnagyobb barnamezős, rozsdaövezeti fejlesztése indul el a XIII. kerületben, a volt Láng Gépgyár 8,2 hektáros területén. A Láng Negyedben több ütemben, várhatóan 2031-ig 2607 lakás, mintegy 70 ezer négyzetméternyi irodaterület, kereskedelmi és vendéglátófunkciók, valamint egy két hektáros közpark jön létre. Az első ütem átadását 2028 decemberére tervezik. Rózsahegyi Zsanettet, a projekt vezetőjét arról kérdeztük, hogyan lehet egy ekkora városnegyed-fejlesztést elindítani a jelenlegi piaci környezetben, milyen infrastrukturális vállalások kapcsolódnak a beruházáshoz, és miért választottak 100 milliárd forintos kötvényfinanszírozást a hagyományos projekthitel helyett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×