Infostart.hu
eur:
361.93
usd:
313.21
bux:
148085.97
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

A PSV újabb angolleckét vesz

A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján a holland PSV a Liverpoolt fogadja. A házigazdáknál Fehér Csaba várhatóan a cserepadon kap helyet, az angol csapatban a hétvégén mesterhármast szerzett Peter Crouch játszani fog.

A hollandok játékosként Európa-bajnok, BL-győztes edzője, Ronald Koeman korábban nagyszerűen szerepelt az angol klubok ellen.

A 2005-2006-os sorozatban akkori csapatával, a Benficával a Manchester Unitedet, majd éppen a Liverpoolt búcsúztatta, 2007 első fordulójában pedig az Arsenalt ejtette ki.

Ugyanakkor a PSV és a Liverpool már találkozott egymással a mostani kiírásban, az eindhoveni 0-0 után a Vörösök 2-0-ra nyertek az Anfield Roadon. Más kérdés: ennek végül semmi jelentősége sem volt, a csoportból mindkét gárda továbbmasírozott.

Ám Koeman a Liverpool elleni csata előtt nincs könnyű helyzetben: három kulcsjátékosa is sérült. Az Arsenal ellen remeklő, brazil Alex, a szélvészgyors, elefántcsontparti Aruna Koné, s nem utolsósorban a múlt szerdán a holland válogatottban debütált Ibrahim Afellay nem játszhat.

A két csatárt megpróbálja pótolni a Farfán mellé állított Patrick Kluivert, a hajdani világklasszis, aki az utóbbi időben kevesebbet játszott a Bajnokok Ligájában.

A vendégcsapatban Momo Sissoko eltiltott - egyedül csak a mali középpályást kell Rafa Beníteznek pótolnia sérülés miatt.

A PSV 99 nemzetközi kupamérkőzést nyert eddig, ünnepi győzelemre készülnek a hollandok. A Liverpool számára is ünnepi lesz a mérkőzés: a kedd esti a csapat ötvenedik BL-találkozója.

Címlapról ajánljuk
El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

El fog fogyni az ásványvíz? Itt a helyes válasz!

Az extrém hőség miatt megugrott az ásványvízforgalom. Az InfoRádió Neubauer Katalint, a Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkárát kérdezte.

Gerendai Károly az Arénában: lesz Sziget hőségben is, saját áramgenerátorokkal készültünk

A fejlesztések miatt a szélsőséges körülmények sem lehetetlenítik el a Sziget Fesztivált – hangsúlyozta az InfoRádió Aréna című műsorában Gerendai Károly főszervező. Hozzátette: le tudnak válni a központi elektromos hálózatról. A Szigetet jövő héten, augusztus 11–15 között rendezik, amikorra elvileg már enyhül az óriási hőség.
inforadio
ARÉNA
2026.08.06. csütörtök, 18:00
Aszódi Attila
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja
Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Erősen indult a nap az amerikai tőzsdéken, de lefordult a Nasdaq - Ezek mozgatták szerdán a piacokat

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is. Tegnap az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a mai nyitás előtt pedig a Disney és az Eli Lilly, a hazai blue chipek közül pedig az OTP tette közzé hajnalban a számait, délután pedig a Magyar Telekom tette ugyanezt. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadtak a pluszok Európában, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő volt ma a Mol és az OTP esése következtében. Az amerikai tőzsdéken erősen indult a szerdai kereskedés, de a Nasdaq és az S&P 500 végül estek, míg a Dow Jones emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 5. 22:15
2026. augusztus 5. 22:08
×
×