Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Bergkamp búcsúmeccsével avatták fel az új Arsenal-stadiont

Dennis Bergkamp búcsúmeccsével avatták fel az Arsenal labdarúgócsapatának új arénáját, az Emirates Stadiont szombat este Londonban.

A 60 ezer ülőhellyel rendelkező létesítményben rendezett gálameccsen a 37 éves holland támadó korábbi klubja, az Ajax volt az Arsenal ellenfele.

Bergkamp mindkét együttesben játszott a búcsúfellépésén. A támadó az Arsenalban 423 tétmeccsen 120 gólt szerzett és 10 különböző címet nyert, az Ajax gárdájában 239 találkozón 122-szer vette be az ellenfelek hálóját.

A holland válogatottban 79-szer kapott lehetőséget és 37-szer talált be a kapuba.

A szombati találkozón az új stadionban az első gólt az Ajax játékosa, Klaas-Jan Huntelaar szerezte, az Arsenal oldaláról Thierry Henry bizonyult először eredményesnek.

A gálameccs második félidejében a két klub korábbi játékosai léptek pályára, az angoloknál többek között David Seaman, Patrick Vieira és Ian Wright játszott, az amszterdamiaknál Edwin van der Saar, Johann Cruyff, Danny Blind, Marco van Basten, valamint Ronald és Frank de Boer futott ki a gyepre.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×